Presunúť na hlavný obsah

Najlepšie sexuálne polohy podľa veku: V tomto sa zhodujú odborníci

Partnerské vzťahy

Aj sex má podľa odborníkov svoje pravidlá. Viete, ktoré polohy sú najvhodnejšie podľa veku a najviac si to tak užijete?

Menia sa naše emócie a tie sex, ako taký, v značnej miere ovplyvňujú

Existuje množstvo sexuálnych polôh, z ktorých si môžete vybrať. Naše túžby sa však vraj menia najmä vekom a rovnako aj preferencie. Človek má iný pohľad na sex v 20 - tke, 30 - tke, 40 - tke. Skrátka vekom spoznávame svoje telo intenzívnejšie, dokážeme ho už inak navnímať, od čoho sa následne odvíja aj naše sexuálne poznanie.

To čo spoznávame pri prvých skúsenostiach je neporovnateľné s tým, na čo prídeme vekom. Menia sa aj naše emócie a tie sex, ako taký, v značnej miere ovplyvňujú. 

20+

V dvadsiatke túžime po dobrodružstve. Chceme skúšať, spoznávať experimentovať. Podľa sexuológov je najobľúbenejšou polohou mladých - tá na psíka. Zároveň ide aj o najmenej osobnú pozíciu, na čom  však nie je nič zlé, lebo to v istom smere definuje práve naše prežívanie a ešte nestále emócie.

Čítajte tiež: Zaplietla som sa s mužom z manželovej rodiny: Brala som to ako nevinný flirt, on však nie...

30+

V tridsiatke už vieme, čo sa nám páči, máme jasne zadefinované preferencie. Do popredia sa dostáva romantický misionár, hoci to môže znieť paradoxne. Túžime však prehlbovať svoje vzťahy a to sa zrkadlí aj v sexuálnej rovine.

40+

V štyridsiatke si údajne sex najviac užívame. Už nič nepredstierame, na nič sa nehráme a jasne vieme, čo chceme. Podľa sexuológov je v tomto veku najobľúbenejšia poloha cowgirl. A to rovnako u mužov aj žien. Práve pri nej si vraj každý príde na svoje. Ženy už nemajú ostych zo svojho tela a pre muža je do dokonalá pozícia s ideálnym výhľadom. 

Mohlo by vás zaujímať: Muž mi nevenoval pozornosť a tak som začala žiť naplno: Nikdy ma nechcelo toľko chlapov do postele ako teraz

- Najčítanejšie -