Presunúť na hlavný obsah

Krásne objemné pery plné lesku: Vizážistka prezradila trik s korektorom, ako ich zväčšiť

Krása

Naše pery dokážu zmeniť celkový vzhľad tváre. Ako dosiahnuť ich objemný, avšak stále prirodzený vzhľad, poradí rokmi overené pravidlo vizážistiek.

Kolagén a kyselina hyalurónová

Pery v dôsledku starnutia strácajú objem, farbu a rednú. Vekom dochádza v oblasti pier k strate kolagénu a tuku, lipidov a látok, ktoré zabezpečujú vlhkosť pier ako je kyselina hyalurónová. Akonáhle prirodzená zásoba týchto látok začne klesať, alebo sa ich produkcia začne spomaľovať, pleť sa bude javiť ako menej napnutá a jemná.  Kolagén je primárny štrukturálny proteín pokožky a je to, čo udržuje pokožku pevnú, silnú a zdvihnutú. Proteín je dôvod, prečo pery držia tvar. Bez kolagénu môže pokožka ochabovať, vytvárať jemné vrásky a nafukovať.

Inšpirujte sa: VIDEO: Najnovšie trendy v svadobnom líčení pre nevesty: Make-up artistka YSL Beauty vytvorí look krok za krokom

Po 20. roku života strácajú pery tuk

Jedným z hlavných faktorov je strata tuku. Pery majú štyri tukové vankúšiky, ktoré sedia pod kožou a tvoria tvar pier, ako ich poznáme. Ako a do akej miery ľudia strácajú tuk, sa dosť líši, ale po 20-ke sa táto zmena začne diať, či sa nám to páči alebo nie. 

Vizážistka prezradila trik s korektorom, ako ich zväčšiť 

Každá dobrá vizážistka ovláda trik s korektorom, s ktorým dokáže zvýrazniť amorovu mašľu, teda hornej pery do tvaru srdca. Podobne ako nos a líca, aj horná pera zachytáva svetlo a pokiaľ sa zvýrazní svetlejším tónom, oblasť pier sa bude javiť objemnejšia. 

Make-up artisti používajú svetlejší korektor alebo dokonca highliter v lesklom a trblietavom prevedení. Faktom je, že každá svetlejšia farba dodá perám falošný objem. 

Pery vyplňte rúžom v jemnom ružovkastom alebo nude odtieni a aplikujte balzám na pery alebo lesk. Odporúčame voliť také, ktoré obsahujú mastné kyseliny, lipidy a zvlhčovadlá. Tie balzámy a lesky, ktoré sú formulované kyselinou hyalurónovou pomáhajú vyplniť jemné linky, či celkovo pokožku pier a zároveň ju udržiavajú prirodzene hydratované, leské, na pohľad zdravé. 

Neprehliadnite: Vitamín večnej mladosti, ktorý naša pleť potrebuje: Ak chcete bojovať so známkami starnutia, musíte to urobiť včas

- Najčítanejšie -