Presunúť na hlavný obsah

Tri TOP potraviny, ktoré vám pomôžu spľasnúť brucho: Zaraďte ich do jedálnička a zmerajte si obvod pásu

Chudnutie a diéty

Ak túžite čo najrýchlejšie spľasnúť brucho, vyskúšajte najskôr zmenu v jedálničku. Už po prvých dvoch týždňoch si môžete odmerať obvod pásu a spozorujete menej centimetrov!

Nehľadajte žiadne extra diéty, tie nefungujú. Jediné, čo funguje je prestavenie mysle a začať viesť zdravší životný štýl. V prvom kroku sa budete musieť na istý čas rozlúčiť s karbohydrátmi alebo sacharidmi ako zemiaky, ryža, cestoviny, pečivo. Už samotné vylúčenie bielej múky bude mať za následok výrazný pokles hmotnosti a najmä objemu brucha. Ako odporúčajú odborníci, neoplatí sa vážiť sa, ale merať sa. 

Do svojho jedálnička zaraďte potraviny, ktoré majú takmer 0 kalórií a ktoré vás zasýtia, ale zároveň z nich nebudete priberať a ešte aj niečo urobíte pre svoje zdravie. 

Čítajte: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Ryby

Začleňte do svojho jedálnička ryby aspoň 2 až 3-krát týždenne. Tuniak, treska, losos pripravené na pare alebo na prírodno sú skvelou voľbou na obed aj večeru. Voľte k nim zeleninu, ktorá by mala tvoriť aspoň polovicu až 2-3 taniera. 

Šalátová zelenina

Listová zelenina ako hlávkový šalát, rímsky šalát, stopkový zeler, rukola, čínska kapusta a mnoh ďalších variánt, z ktorých si môžete pripraviť chutný šalát alebo prílohu k spomínanej rybe. Zabudnite na dresingy, úplne postačí citrón, korenie a olivový olej. Môže sa stať, že vám dočasne brucho nafúkne, ale všetko je len o zvyku a v dlhodobom kontexte pôjdu centimetre z obvodu pásu určite dolu.

Neprehliadnite: Tajomstvo štíhlych nôh a sexi brucha Francúzok: Všetky generácie sa držia tejto jednej veci a funguje to skvele

Huby

Hliva ustricová, šampiňóny či iné huby sú nízkokalorické, no napriek tomu dokážu dobre zasýtiť. Sú telu prospešné a slúžia ako náhrada za sacharidy, na ktoré sme v našich končinách zvyknutí. Sezóna húb je k tomu ako stvorená, tak neváhajte a zaraďte ich do jedálnička dlhodobo.