Presunúť na hlavný obsah

Tajomstvo štíhlych nôh a sexi brucha Francúzok: Všetky generácie sa držia tejto jednej veci a funguje to skvele

Chudnutie a diéty

Francúzky sa môžu pochváliť naozaj sexi postavičkami. Pritom ich recept ako takéto telo dosiahnuť je celkom jednoduchý. Inšpirujte sa ich tipmi.

Ste to, čo jete! Pravidlo, ktorého sa držia celé generácie a nepustí

Francúzky sa vo všeobecnosti stravujú pomerne vyvážene a veľmi dobre si uvedomujú, že to, čo svojmu telu dodávajú zvnútra sa odzrkadlí aj navonok. Vedia, že dobrá strava im zabezpečí nielen sexi krivky, ale aj žiarivú pokožku a lesklé vlasy.

Preto do svojho jedálnička začleňujú plnohodnotné potraviny, čerstvé ovocie a zeleninu tak často, ako len môžu. Sú si však vedomé toho, že z jedla treba mať pôžitok a je dôležité si z neho robiť aj malé osobné rituály

Čítajte tiež: 3 najväčšie chyby v cvičení planku: Existuje veľa variácií, no len jedno správne prevedenie

Pokojne siahnu aj po čokoláde, či cestovinách. Ale robia to veľmi sofistikovane. Doprajú si malé množstvo toho, na čo majú aktuálne chuť, stačí pár lyžičiek a zvyšok ich taniera tvorí čerstvá zelenina. Uspokoja tak chuťové poháriky a zároveň telu nedajú zbytočné kalórie navyše. Napríklad po večeri si často doprajú dva poháre kvalitného suchého vína. Dokonca to vraj potláča chuť na sladké, takže ani nepotrebujú dezert.

Nevyhnutnosťou je podľa nich tiež dodržiavanie pitného režimu. Hneď ako sa prebudia si naordinujú dva poháre čistej vody nalačno a jeden pred spaním. Kdekoľvek sú, vždy majú pri sebe fľašu vody. 

Príklad večere:

  • Prvý chod: 5 lyžičiek obľúbenej pasty
  • Druhý chod: grilovaná zelenina s parmezánom 
  • Tretí chod: dve tabličky horkej čokolády + dva poháre kvalitného suchého vína a dva poháre vody

Jedlo si vždy vychutnávajú v maximálnej možnej miere a pokojne večerajú aj dve hodiny. Tiež nikdy nesnackujú a jedia v rovnakých časových intervaloch. Čo sa týka cvičenia, do ničoho sa nenútia. Robia len veci, ktoré ich bavia. Či už je to beh, cvičenie s vlastnou váhou alebo aktívny tréning. 

Pravidlá, ktorých sa v živote Francúzky držia:

  • Raňajky sú základ
  • Jedzte pravidelne, v malých porciách a pomaly
  • Robte veci s vášňou
  • Neodopierajte si veci, ktoré milujete
  • Do ničoho sa nenúťte a naučte sa hovoriť NIE

Mohlo by vás zaujímať: Joga verzus strečing: Nová štúdia hovorí o tom, ako získať rovnováhu a duševnú pohodu

- Najčítanejšie -