Presunúť na hlavný obsah

Priscilla Presley o tom, prečo sa nikdy znovu nevydala: Nikto sa vraj nikdy Elvisovi nevyrovnal, bol to predsa kráľ!

Zahraničné celebrity

Priscilla Presley bude už navždy známa ako jediná manželka hudobnej legendy Elvisa Presleyho. Ani po jeho predčasnej smrti v roku 1977 sa už nikdy viac nevydala, hoci manželstvo s ním nebolo práve idylické a dokonca boli rozvedení. Prečo?

Ich príbeh lásky sa dodnes rozpráva 

Je to už 45 rokov od smrti rock'n'rollovej hviezdy, Elvisa Presleyho, v roku 1977 a jeho príbeh lásky s manželkou Priscillou sa stále rozpráva. Dokonca sa dostal k slovu aj vďaka filmu Elvis s Austinom Butlerom v hlavnej úlohe alebo v novom pripravovanom filme s názvom Priscilla v hlavnej úlohe s Cailee Spaeny. Aký teda bol ich príbeh lásky v skratke?

Mohlo by vás zaujímať: Keď sa fanúšik stretne s hviezdou, môže z toho vzniknúť aj svadba: Ktoré celebrity si zobrali ľudí z davu?

Jedného dňa jej ukázal prsteň a rok po tom sa vzali 

Ich príbeh sa začal písať skôr než sa oficiálne stretli. Elvis bol už najväčšou hudobnou hviezdou sveta a Priscilla ako 11-ročná počúvala jeho prvú nahrávku v Texase. Bol teda medzi nimi istý vekový rozdiel. Keď sa oficiálne stretli, on mal 24  a ona len 14 rokov. Napriek tomu sa napokon zosobášili v Las vegas v roku 1957, len rok potom, čo ju Elvis požiadal o ruku: „Jedného dňa mi ukázal prsteň a jednoducho ma požiadal, aby som si ho vzala... Aj keď sme boli úplne spokojní tak, ako sme boli. V tom čase nebolo totiž pre ľudí prvoradé žiť spolu,“ povedala Priscilla pre Ladies Home Journal v roku 1972, o čom informuje magazín Marie Claire. Nasledovalo narodenie ich dcéry, Lisy Marie Presley, o 9 mesiacov od ich svadby. Bohužiaľ tá už nasledovala svojho otca. 

Nebol verný, dokonca ju opustil v tehotenstve 

Ich manželstvo však rozhodne nebolo idylické. Sama Priscilla vie, že mal počas ich manželstva aj milenky: „Nebol verný, nie že by mal niekoho výnimočného, ale keď ste v zábavnom biznise, vždy je to tak a ja som sa k tomu snažila otočiť chrbtom. Ale nechcela som sa o neho deliť,“ prezradila Priscilla ďalej. Dokonca ju mal vraj opustiť aj počas tehotenstva, len pár mesiacov po svadbe, pretože vraj „prežíva nejaké veci“: „Nemyslím si, že Elvis mal naozaj v úmysle opustiť ma. Nebol to jeho štýl. Neskôr som si uvedomila, že aj on sa obával ako dieťa ovplyvní jeho život. Prijala by ho verejnosť ako otca? Nebol si ani istý, či sa jeho fanúšikovia prispôsobili tomu, že sa stal manželom. Nakoľko by boli lojálni?“ 

Čítajte tiež: Zomrel jediný potomok Elvisa Presleyho: Jeho dcéra Lisa Marie Presley odišla do neba za svojím synom

Musela od neho odísť, aby našla samu seba 

Prišli ďalšie problémy, ktoré Priscilla opísala vo svojej autobiografii Elvis a ja z roku 1985. Dokonca ho musela aj opustiť, aby vraj našla samu seba, pretože žila v jeho tieni: „Musela som prevziať zodpovednosť za seba. Tým, že som odišla od Elvisa, našla som Priscillu,“ pokračuje.  

Jeho smrť ju šokovala napriek rozvodu 

Hoci ako vieme, napokon prišlo až k rozvodu, Priscilla bola Elvisovou predčasnou smrťou v 42 rokoch šokovaná a zarmútená. Pretože si ostali vraj blízki aj po rozvode: „Nikdy sme nestratili priateľstvo... Jeho smrť bola pre mňa ťažká,“ povedala Priscilla v Sunday News. 

Nikto by sa mu nevyrovnal, bol to predsa kráľ 

Napriek všetkému, čo si kvôli nemu Priscilla aj vytrpela, povedala, že ju vyformoval na správne dievča a napokon do dospelej ženy, ktorou sa stala. Na otázku ohľadom toho, prečo sa nikdy viac po ňom vlastne nevydala, odpovedala takto: „Aby som bola úprimná, nikdy som sa nechcela po ňom vydať. Nikdy som nemala žiadnu túžbu. Nikto sa mu nikdy nevyrovnal. Bol to predsa kráľ,“ cituje ju na záver magazín Marie Claire. 

Neprehliadnite: Skutočný, smutný život Priscilly Presley: Elvis ju miloval, no podvádzal na každom kroku