Presunúť na hlavný obsah

Dobehnúť otcovu slávu sa jej nikdy nepodarilo. Čo dnes robí jediná dcéra legendárneho Elvisa Presleyho?

Zahraničné celebrity

Bol fenoménom, ktorý poznajú aj ľudia, ktorí sa za jeho života nenarodili. Elvis Presley sa do dnešného dňa radí k najvýraznejším osobnostiam hudobnej scény, ktoré sa kedy narodili. Napriek tomu, zdá sa, svoj potenciál neodovzdal ďalej.

Písal sa február 1968, keď porodila mladá žena Elvisa Presleyho, presne deväť mesiacov po svadbe s kráľom rock'n'rollu, dcéru Lisu Marie. V čase, keď malo dievčatko len štyri roky, sa však dvojica oficiálne rozviedla. Obidvaja sa dohodli na striedavej starostlivosti, podľa ktorej trávila Lisa čas rovnako s mamou, ako aj otcom. Osud to nešťastne zariadil tak, že práve v čase, keď Elvis zomrel vo svojej kúpelni na zlyhanie srdca, bola jeho dcérka pri ňom. Len 9-ročná Lisa tak videla ako jedna z prvých nehybné otcovo telo, ktoré sa už nepodarilo oživiť. 

Po smrti legendárneho speváka sa spolu so starým otcom a prastarou mamou stala dedičkou slávneho Gracelandu. Elvisova bývalá žena Priscilla na dedičstvo nemala nárok, no napriek tomu pomáhala šíriť ďalej odkaz svojho exmanžela a zveľaďovať jeho pamiatku. Aj kvôli tomu sa hodnota honosného sídla vyšplhala na neuveriteľných 100 miliónov dolárov. 

Prečítajte si: Prekliatie rodu Kennedyovcov. John Kennedy Jr. zomrel s manželkou po svojom boku

Bolesť až tak kariéra 

Keď mala Lisa Marie približne 12 rokov, jej mama si našla nového partnera. Ako po rokoch retrospektívne dcéra Elvisa priznala, nielenže sa k nej správal nevhodne, ale zároveň ju sexuálne obťažoval. Toto všetko trvalo tri roky, kedy si musela prejsť peklom. Pre magazín Playboy priznala, že Edward, vtedajší priateľ Priscilly, sa často vkrádal do jej izby. Možno práve aj to bolo impulzom, prečo sa Lisa rozhodla skoro vydať. Svoje áno povedala hudobníkovi Dannymu Keoughovi v čase, keď mala 20 rokov. Krátko na to prišli na svet deti Riley a Benjamin. Zatiaľ čo Riley razí v Hollywoode kariéru herečky, Benjamina stretol smutný osud. Mladý muž sa totiž minulého roku rozhodol ukončiť svoj život samovraždou.

Ešte pred najväčšou bolesťou, aká môže matku stretnúť, sa Lisa vydala trikrát. Raz za speváka Michaela Jacksona, potom herca Nicholasa Cagea a neskôr za hudobníka zo svojej kapely Michaela Lockwooda. Manželstvo práve s posledným manželom jej vydržalo viac než 10 rokov a Lisa priviedla na svet dvojčatá. Napriek tomu sa však aj tento vzťah skončil a zdá sa, že dcéra Elvisa sa tentokrát sústredí už len na kariéru. 

Svoj prvý singel odprezentovala pomerne neskoro, až v čase, keď mala 35 rokov. Napriek tomu si v hudobnom priemysle dokázala vytvoriť miesto, no na rozdiel od svojho slávneho otca sa o žiadne svetaborné rekordy nepostarala. Za sebou má síce tri albumy a desiatky piesní, no podľa nich ju pozná dnes len málokto...

Neprehliadnite: Jeden z najdlhších rozvodov celebrít: Kedysi boli dokonalý pár, dnes si nevedia prísť na meno

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe