Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Brookie Shields ani po rokoch nestarne. Spoznali by ste však jej dcéru?

Zahraničné celebrity

Niet pochýb o tom, že patrí k najkrajším ženám sveta. Herecká legenda a zároveň jedna z najkrajších modeliek sveta Brooke Shields mala už od útleho veku pôvab, vďaka ktorému sa stala celosvetovou hviezdou.

Brooke mala len 11 mesiacov, keď sa objavila prvýkrát pred štúdiovými svetlami. Ako maličké dojča sa stala tvárou detského mydla. Reklamný spot okamžite obletel celou Amerikou a aj keď bola Brooke Shields ešte len batoľatom, získala svoju vlastnú agentku. Tá videla jej budúcnosť práve v detských rolách, nakoľko už vo svojom prvom roku mala rozkošnú tváričku, ktorá si dokázala získať srdce aj toho najchladnejšieho človeka.

Agentka sa nezameriavala len na modelingové ponuky, práve naopak, snažila sa rozhodiť siete čo najviac. Brooke si tak nikdy nezažila typické, bezstarostné detstvo. Už ako 11-ročné dievčatko natáčala film Pretty Baby, ktorý sa stal krátko po premiére kontroverzným. Mnoho scén, vrátane tých, v ktorých účinkovala Brooke, boli totiž plné nahoty. Napriek tomu sa jej otvorili dvere do šoubiznisového sveta a krásna tínedžerka dosiahla to, čo do dnešného dňa nemajú možnosť zažiť niektoré svetové modelky. Keď mala 14 rokov, objavila sa ako najmladší človek na titulke magazínu Vogue. Oslovila ju aj značka Calvin Klein, ktorej sa stala hlavnou modelkou. 

Prečítajte si: Čím viac starnem, odmietam predstavu iných o tom, ako by som mala vyzerať: Rosie HW prezradila osobné rituály

Vzdelanie je v rodine priorita

Napriek obrovskej sláve a ešte väčšiemu majetku, ktorý počas pôsobenia v šoubiznise nadobudla, Brooke nezanevrela na vzdelanie. Svojej hereckej kariére dala na chvíľu stopku preto, aby vyštudovala francúzsku literatúru na jednej z najprestížnejších univerzít sveta - Princetone. Na štúdiu si dala záležať, nakoľko sa v jej rodine považuje za prioritu. Tak isto ako Brooke, aj jej mama študovala na prestížnej škole

 

O tom, či sa táto generačná štafeta posunie ďalej, sa rozhodne už v najbližších mesiacoch. Staršia dcéra krásnej herečky a modelky totiž ukončila strednú školu a už o niekoľko týždňov sa z nej stane vysokoškoláčka. Na počesť a poukázanie významnosti posledného plesu (v porovnaní s našimi zvykmi udalosť rovná stužkovej slávnosti) si na seba Rowan Frances zobrala ikonické šaty svojej mamy. 

„Myslela som si, že noc, kedy som bola nominovaná na Zlatý Glóbus a obliekla si tieto šaty v roku 1998, je špeciálna. Nič ma nemohlo pripraviť na to, vidieť moju dcéru obliecť si ich na svoj záverečný ples. Hrdá mama,'' napísala Brooke k snímke, ktorú zverejnila na svoju sociálnu sieť.

Mama a dcéra si neskôr dali vytetovať aj malé, nenápadné tetovanie v tvare lienky - aby im túto špeciálnu udalosť pripomínalo. Prečo sa práve rozhodli pre tento motív, neprezradili. Isté však je, že pre nich dve má osobnú symboliku. 

Neprehliadnite: VIDEO: Pred a po. Estetickým zákrokom prepadla aj mama Kardashianiek

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe