Presunúť na hlavný obsah

Nezaprie v sebe talent, ani pracovitosť. Madonnina dcéra Lourdes si razí cestu vo svete šoubiznisu

Zahraničné celebrity

Napriek tomu, že je jej mama jednou z najznámejších umelkýň sveta, žije vlastným životom. Lourdes Leon má síce len 24 rokov, no za sebou spolupráce s gigantmi, ktoré dosiahne len málokto.

Aj keď sa Lourdes Leon, ktorú familiárne prezývajú Lola, narodila v časoch najväčšej Madonninej slávy, nie stále príjemný svet šoubiznisu ju obchádzal. Slávna mama sa svoju najstaršiu dcéru, ktorá vznikla ako plod lásky krátkeho, no intenzívneho romániku s fitnes trénerom, chránila. Z času na čas sa síce o Lole v médiách zmienila, no nikdy spôsobom, ktorý by ovplyvnil jej život. Jednalo sa len o malé detaily, ktoré o dnes už modelke a tanečníčke príliš veľa neprezrádzali. Lourdes si tak mohla vytvoriť vlastnú identitu bez toho, aby sa zbavovala nálepky dcéry slávnej speváčky. 

Prečítajte si: Má 17 rokov, no za sebou prestížne nominácie a vlastnú značku. Kto je mladá herečka Millie Bobby Brown?

Objavenie talentu

Nie je žiadnym tajomstvom, že Madonna je perfekcionistka, ktorá sa za každých okolností snaží podať 100% výkon. Okrem spevu sú tak súčasťou jej koncertov aj prepracované choreografie, na ktoré nedá dopustiť. Pochopiteľne tak smerom tanečného umenia viedla aj svoju dcéru. Na balet ju prihlásila v čase, keď mala len tri roky. „Moja mama bola v tomto smere prísna, keď videla potenciál,'' prezradila pre Vanity Fair Lourdes a dodala, že od toho okamihu sa jej život točil výhradne okolo tanca. Pohybu zasvätila aj svoje štúdium, keď si vybrala smer profesionálnej tanečnice. 

Spočiatku navštevovala Univerzitu v Michigane tak, ako jej mama. Neskôr sa však rozhodla prestúpiť na jednu z najprestížnejších inštitúcii, ktoré sa zameriavali na tanec. V New Yorku, kde doštudovala, boli 10-hodinové tréningy normálkou. „Myslíte si, že vaše telo to nedokáže.. pokiaľ to nespravíte,'' zaspomínala si na mimoriadne náročné obdobie štúdia, ktoré koniec koncov zvládla skvelo. Nepomohla jej v tom slávna mama. To, že je dcérou Madonny, bolo v tomto prípade bezpredmetné. Na prestížnej škole mal totiž bohatých a slávnych rodičov takmer každý. Úspech, ktorý im neskôr zaistil zákazky, si tak musel vydrieť každý sám. 

Neprehliadnite: Žiť odmalička v sláve nebolo žiadnou rozprávkou. Dcéra Johnnyho Deppa otvorene o svojom dospievaní

Modelingová kariéra

Paradoxne, hneď po štúdiu sa Lourdes nevenovala len tancu, ale aj inému odvetviu - a to modelingu. Ako tvár si ju vybrali hneď niekoľké zvučné značky, akými sú Miu Miu, Marc Jacobs či návrhárka Stella McCartney. Tá sa Lole rozhodla ponúknuť aj o čosi náročnejšiu úlohu, a tak sa stala Madonnina dcéra choreografkou a z časti aj režisérkou jednej z jej kampaní. Situácia bola o to náročnejšia, nakoľko sa jednalo o obdobie koronavírusu. 

To, akým spôsobom Lourdes žije a čo nové chystá, je stále rúškom tajomstva. Mladá umelkyňa si totiž súkromie stráži tak, ako to kedysi za ňu robila jej mama. Len pred pár mesiacmi však urobila výnimku a tak, ako väčšina celebrít, aj ona si založila účet na Instagrame. K dnešnému dňu ju sleduje 135-tisíc ľudí, no nič osobné na jej účte nenájdete. Napriek tomu Lourdes pre spomínaný magazín prezradila, že aj ona je len typický mladý človek, ktorý z času na čas trpí úzkosťami. Práve vtedy jej pomáha jej viera. „Modlitba je niečo, čo mi skutočne pomáha. Milujem náboženstvo a veriacich ľudí,'' dodala.

Mohlo by vás zaujímať: Michelle Pfeiffer ako ikona minulosti, ale aj súčasnosti. Na vrchole sa udržiava už viac než 40 rokov

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe