Presunúť na hlavný obsah

Vnuk Elizabeth Taylor by sa mohol živiť modelingom. Namiesto toho pokračuje v dobročinnom odkaze starej mamy

Zahraničné celebrity

Ikonické meno známej herečky rezonuje v Hollywoode aj 10 rokov po jej smrti. ikonický však je aj jej odkaz, ktorý naďalej šíri rodina - konkrétne jeden z jej vnukov.

Okrem toho, že patrila Elizabeth Taylor k najznámejším herečkám sveta, bola diva známa aj svojou veľkou rodinou. Za svoj žibot sa totiž vydala až osemkrát, pričom mala štyri deti a neskôr desať vnúčat, ktoré jej robili radosť. Aj keď možno nepochybne konštatovať, že ju herecká kariéra a čas strávený pri tých najbližších zamestnávali naplno, Elizabeth si našla čas aj na dobrovoľníctvo. Počas svojho života apelovala najmä na aktivizmus v oblasti HIV pozitívnych ľudí, ktorým sa v čase, keď herečka žila, nedostávalo toľko pozornosti a možnosti liečby. 

Práve sláva Elizabeth umožnila apelovať na tento problém dostatočne. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že za svojho času patrila nielen k najkrajším, ale aj najvplyvnejším celebritám, ktoré Hollywood doslova ovládali. Nemala tak len rozprávkové bohatstvo, ale aj neuveriteľný vplyv - a ten sa rozhodla využiť aj dobročinným skutkom.

Za svojho života totiž založila nadáciu, ktorá sa zameriava presne na toto zákerné ochorenie. Dnes, 10 rokov po jej smrti, nadácia naďalej pokračuje - a prosperuje, ako nikdy predtým. Dôvod je jednoduchý, pod ochranné krídla si ju zobral jeden z jej vnukov, Quinn Tivey.

Prečítajte si: Jej život pôsobil ako rozprávka, no sama veľmi trpela: Grace Kelly sa s traumami zverovala princeznej Diane

Slávu ťaží na dobročinné účely

Meno Taylor nie je v šoubiznisovom svete zabudnuté, práve naopak. Ak by sa tak Quinn rozhodol stať modelom, rozhodne má dvere otvorené - a na účte hneď niekoľko vplyvných kampaní. Využili to mnohí potomkovia slávnych osobností, napríklad vnučka Elvisa Presleyho, z ktorej je dnes herečka, či netere princeznej Diany, ktoré sa vrhli do sveta modelingu. Quinn má však iné plány - a namiesto toho pokračuje v dobročinnom odkaze svojej starej mamy. 

„Boj proti HIV bol veľkou súčasťou jej práce a aj keď má tento boj ďaleko od vytúženého cieľa, som nesmierne rád, že môžem povedať, že organizácia pracuje naďalej v jej práci,'' prezradil pre magazín People 35-ročný Quinn.

Úlohou organizácie nie je len šíriť povedomie o tejto chorobe či zbierať finančné prostriedky na výskum, ale zároveň aj búrat stigmu, ktorá v dnešnej dobe panuje. „Viem, že by stará mama bola hrdá,'' dodal jej vnuk. Motiváciou, aby v odkaze Elizabeth pokračoval, mu nebola len milovaná starká, ale aj ľudia, ktorí mu osobne ďakovali za prácu, ktorú vykonala. „Počuť osobne od ľudí, ako im práca, ktorú robila, pomohla, mňa a môjho bratranca okamžite naštarovalo. Hneď som vedel, že sa o to musím zaujímať oveľa viac,'' dodal Quinn.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe