Presunúť na hlavný obsah

Existuje ideál ženskej krásy? Tieto slávne ženy, podľa vedcov, spĺňajú všetky atribúty dokonalosti

Zahraničné celebrity

Skutočne je za ideál krásy, stále považovaná žena s mierami 90-60-90? Alebo ide len o prežitok? Vedci sa snažili násjť v tomto odpoveď. Pozrite sa, ktoré celebrity sú podľa ich zistení, považované za dokonalý prototyp ženskej krásy.

Tieto ženy sú považované za ideál dokonalosti

O to, či muži preferujú skôr ženy s kyprími tvarmi, alebo ideálnymi mierami, diskutuje neustále nežnejšie pohlavie, ale aj tvorcovia magazínov, návrhári a módny biznis rieši túto otázku tiež nestále. Kým kedysi bola za bohyňu považovaná Marilyn Monroe s krivkami, neskôr ju nahradila žena, ktorá bola jej presný opak, drobná útla Britka s chlapčenským telom, veľkými očami Twiggy.

Čítajte tiež: Čím viac starnem, odmietam predstavu iných o tom, ako by som mala vyzerať: Rosie HW prezradila osobné rituály

Odvtedy sa skôr do popredia, dostávajú práve krásky s ideálnymi mierami. Vedci však zisťovali, čo skutočne mužom viac imponuje a výsledky vás zrejme prekvapia. Implementovali to na známe krásky z červeného koberca. Tak čo, máte svoj tip, ktorá populárna žena je považovaná za dokonalú? 

Podľa zistení amerických vedcov v magazíne AACE Clinical Case Reports, by perfektná žena, mala mať 168 cm a miery 99-63-91. Práve týmto proporciám zodpovedá známa britská modelka Kelly Brook, ktorá sa venuje plus size modelingu. Kelly sa pravidelne umiestňuje vždy aj v rebríčoch najkrajších žien sveta. 

Čo sa však týka tváre, najdokonalejšie rysy mala roky Amber Heard, bývalá manželka Johnyho Deppa. Ešte v roku 2016 ju známy londýnsky plastický chirurg Dr. De Silva, označil za grécky ideál krásy, nakoľko má perfektne symetrickú tvár.

Mohlo by vás zaujímať: Mať vzťah so sebou je dôležitejšie, než byť s niekým nasilu. Speváčka Selena Gomez o tom, prečo je sama

Avšak v roku 2019 ju nahradila topmodelka Bella Hadid. Jej pomer tváre podľa uznávaného lekára, zodpovedá antickému ideálu krásy až v 94%. Ten totiž vytvoril počítačový program, ktorý je schopný objektívne hodnotiť tváre ľudí z hľadiska atraktivity. 

A v tomto prípade skutočne Bella vedie. Hneď za ňou sa umiestnila speváčka Beyoncé, potom Amber Heard, Taylor Swift, Ariana Grande, Kate Moss. Tak, čo ktorá žena je podľa vás najatraktívnejšia? 

Ktorá žena je podľa Vás najatraktívnejšia?

spolu hlasovalo 963 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe