Presunúť na hlavný obsah

6 najlepších cvikov, vďaka ktorým sa zbavíte tuku v oblasti stehien a zadku: Toto naozaj funguje

Chudnutie a diéty

Pokiaľ je spodná časť tela vašou problematickou partiou, vieme ako si dokážete pomôcť. Tieto jednoduché cviky sú ako stvorené na to, aby predefinovali vaše kritické partie.

Či už sa chcete cítiť istejšie a sebavedomejšie v sukni, či šatách alebo sa snažíte zlepšiť svoju celkovú telesnú kompozíciu a vašou kritickou oblasťou sú stehná a zadok, skúste sa zamerať na cviky, ktoré naozaj fungujú. Tieto vám pomôžu maximalizovať aj spaľovanie v oblasti vnútornej strany stehien, čo býva veľmi náročné. Takéto zloženie fitness rutiny je pre telo veľmi prospešné. 

1. Robte aeróbne cvičenie

Prvým krokom k spaľovaniu celkového telesného tuku je aeróbne cvičenie. Hovorí sa, že ak sa dokážete 150 minút týždenne venovať len aeróbnej aktivite, ste na najlepšej ceste k sexi krivkám. Či už chodíte, plávate alebo bicyklujete, je dôležité vybrať si typ cvičenia, ktoré môžete absolvovať s miernou intenzitou, aby ste zvýšili svoj tep a maximalizovali spaľovanie kalórií.

Jedným z najlepších aeróbnych cvičení pre nohy je bicyklovanie. Nízka intenzita je užitočná najmä pre začiatočníkov a nezaťažuje kolená. Bicyklovanie tiež zvyšuje svalovú vytrvalosť obzvlášť v oblasti stehien, čo sa rozhodne počíta. 

2. Výpady, závažia, či veslovanie

Závažia a veslovacie trenažéry sú účinnými nástrojmi na posilňovanie nôh, no rovnako efektívne môžete pracovať na daných svaloch aj bez špeciálneho vybavenia. Napríklad výpady patria medzi najkomplexnejšie tréningy nôh, pretože posilňujú všetky svaly, vrátane vnútornej strany stehieh a zadku.

3. Mŕtvy ťah

Pokiaľ by ste si mali vybrať len jeden cvik na celé cvičenie spodnej časti tela, mŕtvy ťah je tou najlepšou voľbou. Je to jeden z najefektícnejších aktivátorov gluteu a zapájate tu všetky kritické partie tela. 

4. Drepy

Drepy sú cvičením, ktoré sa zameriava na hamstringy, sedacie svaly a kvadricepsy na stehnách. Sú účinné na tonizáciu stehien a zároveň na posilnenie svalov v tejto časti tela.

No a môžete vďaka nim prirodzene stratiť tuk. Pridanie drepov do každodennej cvičebnej rutiny, aktivuje svaly v dolnej časti tela na maximum.

5. Jumping jack

Jumping jack je skvelým cvikom na zníženie tuku v stehnách. Považuje sa za celotelové cvičenie, ktoré je nielen účinné, ale zároveň uvoľňuje stres. Je to rýchle, efektívne a zábavné.

6. Výskoky z drepovej pozície

Výskoky z drepovej pozície sú tiež cvikom, kde zapájate celé telo, no mimoriadne efektívne fungujú na redukciu tuku zo stehien, zadku a oblasti pása. Dobré je mať ich v dennej rutine, pričom sa potom výsledky dostavia veľmi rýchlo.

Mohlo by vás zaujímať: 3 podceňované tipy na vyváženie hormónov: Niekedy musíte byť svojím vlastným expertom a zistiť, čo vám vyhovuje...