Presunúť na hlavný obsah

Nedržte diétu počas sviatkov, urobte si očistu už teraz: 4 týždňový detox, ktorý telo perfeknte prečistí a odľahčí

Chudnutie a diéty

Pripravte svoje telo na sviatky v predstihu. Áno, potom si s čistým svedomím môžete dopriať aj šalát, či kapustnicu a ručička na váhe nepôjde nahor. Vieme, čoho sa máte držať.

Doprajte si cielené prečistenie organizmu

Tento 4-týždňový plán je navrhnutý tak, aby poskytoval dôkladnú očistu, ktorá je oveľa hlbšia ako mnohé iné detoxikačné programy, ktoré sú v súčasnosti populárne. Budete totiž systematicky čistiť rôzne orgány a systémy tela v špecifickom poradí, čo prinesie to najlepšie pre celý organizmus.

Základy 4-týždňoveho detoxikačného plánu sú rozdelené do štyroch fáz:

1. Fáza: Očista obličiek a čriev
2. Fáza: Prečistenie lymfatického systému (to pomôže aj pri celulitíde)
3. Fáza: Očista pečene a žlčníka (odbúrate aj tukové usadeniny v tele)
4. Fáza: Čistenie krvi, pľúc a pokožky

Základná štruktúra stravy je podobná pre všetky fázy s hlavným rozdielom, že na ovplyvnenie cieľových orgánov sa odporúčajú špecifické bylinné čaje a potraviny. Napríklad v prvej fáze, sa pozornosť sústredí na obličky, takže budete piť brusnicovú šťavu, púpavový čaj a buchu čaj. Každý deň zjete aj jedno alebo dve bio jablká.

Neprehliadnite: Počuli ste už o novej diéte GOLO? Jej úspech spočíva v rovnováhe hormónov a regulácii cukru v krvi

V druhej fáze pridáte zelené čaje, 2 grapefruity denne a zameriate sa počas večere výlučne na polievky. V tretej musíte siahnuť po čajoch z koreňa lopúcha, púpavy a dôležitý je aj pestrec mariánsky. Do jedál dávajte kurkumín, cesnak a každý deň si doprajte čerstvú mrkvovú šťavu. V štvrtej sú základom čaje zo ženšena, pakoreňa kokoríka mnohokvetého, ale aj goji, listy ginka, ďatle, maliny.

Počas celého programu každé ráno začínate čerstvou citrónovou šťavou zmiešanou s teplou vodou a doplnkom vlákniny. Od raňajok až do obeda sa odporúča, aby ste obmedzili príjem jedla na čerstvé šťavy, ovocie a ovocné smoothies. Obed by mal pozostávať z veľkého šalátu s dôrazom na zelenú listovú zeleninu. Súčasťou večere je šalát alebo polievky (je na vás čo zvolíte, okrem druhej fázy, kde je to dané).

Potrebné je prísne vylúčiť niektoré potraviny, ako je kofeín, alkohol, cukor, pšenica, spracované potraviny, vyprážané jedlá, soľ, mäso a mliečne výrobky. Bio vajcia sú jediným povoleným živočíšnym produktom, avšak ich konzumácia by mala byť obmedzená na tri týždenne.

Detoxikačné potraviny, ktoré sú v jedálničku kľúčové:

Mandle, jablko, artičoky, avokádo, banán, cvikla, čučoriedky, kapusta, mrkva, zeler, čerešne, brusnice, ľanové semienka, cesnak, grapefruit, kel, strukoviny, citróny, olivový olej, cibuľa, maliny, morské riasy, špenát, žerucha, vodný melón .

Príklad jedálnička

  • Raňajky: Smoothie vyrobené z čerstvej papáje, ananásu a banánu
  • Desiata: Čučoriedky
  • Obed: Veľký zelený šalát s paradajkami, červenou paprikou a avokádom, balzamikový dressing
  • Olovrant: Zelerové tyčinky s mandľovým maslom
  • Večera: Veľký miešaný šalát alebo marocká polievka zo zeleniny a divokej ryže
  • Večerné občerstvenie: Ďatle alebo orechy

Mohlo by vás zaujímať: 3 podceňované tipy na vyváženie hormónov: Niekedy musíte byť svojím vlastným expertom a zistiť, čo vám vyhovuje...