Presunúť na hlavný obsah

Počuli ste už o novej diéte GOLO? Jej úspech spočíva v rovnováhe hormónov a regulácii cukru v krvi

Zdravie a relax

Snažíte sa schudnúť, jete zdravé a výživné potraviny, máte dostatok vody a pohybu, ale váha nie a nie klesnúť? Čo ak sú na vine hormóny? Potom by ste mohli vyskúšať GOLO diétu.

Hormonálna nerovnováha môže spôsobiť ukladanie tukov 

Ako informuje magazín Womenshealth podľa tvorcov diétneho programu GOLO, dokážete priberať, napriek tomu, že ste v chudnúcom režime a všetko robíte správne. Všetko je to len o hormónoch, ktorí vaše telo produkuje, resp. aj neprodukuje v dostatočnom množstve. Váš hormonálny systém nepracuje akoby mal a v konečnom dôsledku sa to môže prejaviť aj na vašej postave. Hormonálna nerovnováha spôsobuje ukladanie tukov a váš metabolizmus sa spomaľuje. 

Mohlo by vás zaujímať: Aký ste metabolický typ? Nasledujúci vzorec odhalí, ako sa stravovať, aby ste zbytočne nepriberali

GOLO diéta pomáha regulovať hladinu cukru v krvi

GOLO diéta teda pomáha vyrovnať hormonálnu nestabilitu v tele, čím napráva metabolizmus a eliminuje nadmerné ukladanie tukov. Telu tak umožňuje účinne uvoľňovať uložený tuk, podporuje správny metabolizmus glukózy a reguluje hladinu cukru v krvi. Čo by ste však mali vedieť o tejto diéte, ak sa preukáže, že za vaším priberaním je práve nerovnováha hormónov a práve GOLO diéta by vám teda mohla pomôcť? 

Čítajte tiež: Trápi vás spomalený metabolizmus? Vďaka tomuto odporúčaniu sa zbavíte nepríjemných tukových faldov na tele

Ako sa stravovať v GOLO diéte? 

Stravovanie v štýle GOLO diéty zahŕňa jesť čerstvé mäso, ovocie, zeleninu a zdravé tuky. Povolené je aj čerstvé pečivo, cestoviny a maslo ako zdravý tuk. Takže milovníci pečiva a cestovín nebudú ukrátení ako pri iných diétach, pri ktorých sú práve tieto potraviny tabu. Poctivá, doma pripravená strava, ktorá má vyvážený podiel bielkovín, dostatočný prísun vody a tiež zdravé porcie sacharidov aj tukov. Musíte si v strave ustriehnuť požadované kalórie an každú porciu. Ak máte s tým problém, GOLO diétu si môžete na webových stránkach aj zakúpiť s tým, že  vám odborníci presne pripravia jedálniček na mieru s požadovaným denným kalorickým príjmom, dokonca doručia. 

Neprehliadnite: Hlavný princíp diéty Clean Eating: Vyraďte z jedálnička tieto hrozné potraviny a predíďte srdcovým chorobám

Okrem stravy aj doplnok

Okrem tuhej stravy však GOLO diéta prichádza aj so svojím doplnkom stravy GOLO Release, ktorý sa užíva s každou jednou porciou jedla. Produkt je bezpečný a certifikovaný. Ide o rastlinný extrakt z listov Banaba a rhodiola rosea a zahŕňa dôležité minerály ako sú chróm, zinok, horčík a ďalšie. Tvorcovia GOLO diéty tento produkt dokonca skúšali v rámci viacerých štúdií, na základe ktorých sa zistilo, že tento doplnok stravy má skutočne pozitívny vplyv na chudnutie ľudí s hormonálnou nerovnováhou, pretože napráva spomínaný metabolizmus, pričom nemá žiadne vedľajšie nežiadúce účinky. 

GOLO diéta teda pracuje so všetkými druhmi živín ako sú bielkoviny, tuky aj sacharidy, treba si vyvážiť hormonálny systém a to docielite aj vďaka tomu, že si v prvom rade vyvážite váš jedálniček.

- Najčítanejšie -