Presunúť na hlavný obsah

Táto potravina vám pomôže zlepšiť pleť a má skvelé detoxikačné účinky: Čo by ste mali pridať do svojho jedálnička?

Zdravie

Má skvelé detoxikačné účinky, geniálne funguje pri obnove kožných buniek, pomáha zbaviť sa vrások, či akné. Ktorá potravina by mala byť určite súčasťou vášho jedálnička?

Pokiaľ túžite po krásnej pleti a dokonalom tele, máme pre vás skvelý tip na potravinu, ktorá vám to rozhodne zabezpečí. Určite by ste ju preto mali zaradiť do svojho jedálnička. A viete, čo je na nej okrem skvelých účinkov najlepšie? Že ju zúžitkujete úplne celú. Tušíte, o čom je reč? 

Vyskúšajte tiež: Raňajkujete jogurty? Podľa čínskej medicíny je to tá najhoršia možnosť, dajú sa však nahradiť týmto

Zázračné ovocie

Ak ste tipovali banány, váš tip je správny. Nielenže sú veľmi chutné, ale sú aj výborným pomocníkom pri riešení mnohých problémov. Na organizmus majú naozaj skvelý vplyv. Pomáhajú zlepšovať imunitný systém, sú skvelou voľbou, ak vás trápi nedostatok železa, anémia, či občas bojujete s psychikou. Ich konzumácia totiž na našu myseľ, pôsobí antidepresívne. 

Neprehliadnite: Jeden z najrizikovejších spôsobov chudnutia: Ženy si nedajú povedať a takto prichádzajú o dôležité vitamíny z tela

Pri chudnutí sú tiež výbornou voľbou. Dokážu totiž naozaj zasýtiť a dodať vám energiu, no uvoľňujú ju postupne. Skúste si ich dopriať vždy v dopoludňajších hodinách. Denne by ste mali zjesť dva kusy. Naštartujú metabolizmus, podporia spaľovanie tukov a zároveň uvidíte ako po pár týžňoch pôjde ručička na váhe smerom nadol.

Začnite ním deň

Tip na raňajkové banánové smoothie:

  • 4 lyžice špaldových ovsených vločiek
  • dva poháre mlieka
  • 2 banány
  • lyžička škorice
  • lyžička jogurtu

Špaldové vločky necháme cez noc namočené vo vode, s lyžičkou jogurtu. Ráno ich pomixujeme, pridáme mlieko, banány a dochutíme škoricou. Tento nápoj vás nielen preberie, ale skvele naštartuje aj vaše trávnie. A veľkým bonus je, že telo zasýti na dlhý čas. 

Prečítajte si: Vystúpte zo svojej komfortnej zóny: Takto dokážete pripraviť svoje telo a schudnúť ešte pred sviatkami 6 kíl

Šupky a ich nepopierateľné benefity

Určite však z tohto ovocia nevyhadzujte ani šupky. Ak vás trápia vrásky, pigmentové škvrny, problematická pokožka vo forme akné, či rozšírené póry, stačí ak si potriete pleť práve šupkou z banána a necháte ju vstrebávať do pokožky aspoň tridsať minút. Dokonca z dlhodobého hľadiska dokáže zmierniť aj prejavy psoriázy. Banánovú kúru by ste si však mali dopriať každý večer, ak chcete vidieť výsledky. Tie sa dostavia v priebehu štyroch týždňov. No a pomôžu vám aj s perfektným úsmevom. Majú totiž vynikajúce bieliace schopnosti. Potierajte si nimi zuby dva týždne, vždy aspoň po dobu dvoch minút. Sfarbenie od kávy, vína a nikotínu bude tak pre vás minulosťou. Tak čo, skúsite takúto prírodnú cestu?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus