Presunúť na hlavný obsah

Nízkokalorická diéta, ktorá vás naučí stravovacím návykom: Palivové jedlá sú z probiotík a bielkovín

Zdravie a relax

Optavia je názov diéty, ale aj komunity ľudí, ktorá prišla s plánom zdravých stravovacích návykov. Základom ich stravy či diéty sú nízko kalorické mini jedlá, ktoré tiež nazývajú palivové. Aké má program výhody a nevýhody?

Optavia má v ponuke 60 rôznych jedál

Spoločnosť Optavia, za ktorou stojí komunita či skupina ľudí, má vo svojej ponuke asi 60 rôznych porcií nízkokalorických jedál vrátane koktailov, sušienok, tyčiniek a hotových jedál. Optavia spolupracuje pritom s odbornou radou zloženou z lekárov a vedcov, ktorí pomáhajú pri zostavovaní jedál v ich portfóliu. 

Palivové jedlá sú z probiotík a bielkovín 

Každé jedno z týchto jedál nazývajú palivové, pretože pozostáva prevažne z probiotík a bielkovín, ktoré pokladajú za palivo pre telo. Tieto palivové jedlá poháňajú naše telo smerom k lepšiemu metabolizmu, tráveniu a v konečnom dôsledku aj k chudnutiu. Zvyšok stravy tvorí samozrejme zelenina ako dusená brokolica či chudé kuracie mäso aj na grile a ďalšie ktoré si bez problémov zvládnete urobiť doma v kuchyni. 

Mohlo by vás zaujímať: Baby Food Diet: Diéta, ktorá vám pomôže zmeniť konfekčnú veľkosť o jedno číslo, v priebeu dvoch týždňov

3 stravovacie diétne programy Optavie 

Ako informuje magazín Womenshealth Optavia má na svojej stránke k dispozícii tri rôzne programy, pričom každý jeden z nich je veľmi prísny. Pri každom môžete v jednom dni prijať maximálne 800 až 1000 kalórií. Jedlá tiež neobsahujú žiadne umelé sladidlá, farbivá či príchute. Keďže väčšina jedál pozostáva zo živočíšnych produktov, diéta nie je pre vegetariánov a už vôbec nie vegánov. Pre ostatných sú však veľmi chutné, výživné a predovšetkým účinné. 

Plán 5 a 1

Tento stravovací plán pozostáva v jedení 5 palivových jedál za deň a z varenia si len chudého mäsa a jedál so zeleninou. 

Plán 4 a 2 a 1

V tomto stravovacom variante dostanete 4 palivové jedlá denne, jednu zdravú desiatu a dve chudé jedlá so zeleninou si pripravujete sami podľa vlastného výberu. 

Čítajte tiež: HMR diéta spôsobila vo svete revolúciu: Najlepší program vďaka strave s rýchlymi výsledkami, vyskúšate?

Plán 3 a 3 

Tento stravovací plán si vyžaduje najviac varenia a je zameraný skôr na tých z vás, ktorí si chcú svoju váhu už len udržať svoju váhu, nie na chudnutie. Dostanete tri palivové jedlá za deň a pripravíte si tri chudé  jedlá so zeleninou podľa vlastného výberu. 

Naučí vás zdravým stravovacím návykom a máte aj trénera 

Optavia je program na chudnutie, ktorý má aj skvelý vedľajší benefit v podobe toho, že vás naučí zdravým stravovacích návykom vďaka častejším a malým porciám jedál. Ďalším benefitom je možnosť trénera, ktorý je vám k dispozícii a pomôže vám dosiahnuť vaše ciele. Ďalej aj online fóra, video chaty a týždenné podporné sedenia s ďalšími členmi, ktoré sa stravujú v jednom z režimov, plánov programu Optavia. Cvičenie je samozrejme dôležitou súčasťou každého programu na chudnutie

Neprehiadnite: TLC diéta sľubuje zázraky na počkanie: Schudnete 8 kíl za mesiac, založená je na tejto maličkosti

Nevýhodou sú financie a striktnosť diéty

Program Optavia má len jednu nevýhodu a to samozrejme tú finančnú, nie je lacnou záležitosťou. Stravovacie plány sa podľa webovej stránky pohybujú od 350 do 450 dolárov za mesiac. Rovnako je vhodný, ak chcete rýchlo schudnúť, ale z dlhodobého hľadiska si vyžaduje skutočne človeka, ktorý sa vie obmedzovať a prispôsobiť. 

- Najčítanejšie -