Presunúť na hlavný obsah

Jednoduchý cvik, ktorý vám pomôže k štíhlejšiemu brušku a pevnejšiemu telu: Stačí vám minúta denne

Chudnutie a diéty

Pokiaľ je vašou problematickou partiou bruško, mali by ste sa každý deň venovať jednému cviku, ktorý vám pomôže dostať sa v pomerne krátkom čase, do skvelej formy. Je rýchly a efektívny zároveň!

Ide o jeden z najlepších cvikov, ktoré môžeme robiť, aby sme posilnili všetky základné svaly a schudli

U mnohých žien je najproblematickejšou partiou tela bruško. Pokiaľ aj vy patríte medzi ne, nemáte vzťah k cvičeniu vo fitku, tento cvik je pre vás ako stvorený. Potrebujete len váhu vlastného tela, podložku a môžete ísť na to. Už jedna minúta denne, dokáže pri pravidelnosti ozajstné zázraky na počkanie. Tušíte o čo ide? 

Neprehliadnite: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Reč je o planku. Ten je fantastický na budovanie coru a zároveň je jedným z najlepších cvikov, ktoré môžeme robiť, aby sme posilnili všetky základné svaly a schudli. Teraz výskumy navyše ukázali, že je to tiež jedno z najúčinnejších cvičení v boji proti srdcovým chorobám. Dôležitá je však pri ňom aj správna technika. Bez nej to nepôjde. 

Ako realizovať správne plank:

  • Dostaňte sa do pozície. Držte sa na zemi predlaktiami a prstami na nohách. Chrbát a nohy by mali byť čo najrovnejšie. Zopnite ruky, ak vám to pomôže udržať rovnováhu.
  • Snažte sa na úvod vydržať 60 sekúnd. Prvých 10 až 20 sekúnd môže byť jednoduchými, ale čoskoro sa vám budú kývať predlaktia a prsty na nohách a vaše brušné svaly začnú pracovať naplno. Aj keď je lákavé padnúť na zem, tú minútu musíte udržať. Práve šesťdesiat sekúnd je dobrý čas, na ktorý by ste sa mali zamerať, keď začínate.
  • Pozrite sa do zrkadla, keď budete mať tendencie pohnúť kolenami a zadkom, aby ste si trošku pomohli. Aby ste tomuto zabránili, robte cvičenie pred zrkadlom. Tak sa uistíte, že ste rovné ako doska. 
  • Zhlboka dýchajte. S pevne zovretým telom je ľahké začať plytké dýchanie. Zamerajte sa preto na dýchanie do žalúdka. To tiež odvedie pozornosť od bolesti.

Plank je vysoko efektívny z hľadiska účinnosti. Jedna štúdia postavila proti sebe pestrý tréning brucha a tréningový program pozostávajúci čisto z plankov v priebehu tridsiatich dní. Štúdia sa zamerala na brušné záhyby a obvod pása, aby sa pokúsila zistiť, ktorý z nich je najlepší na chudnutie.

Prečítajte si: Tajomstvo štíhlych nôh a sexi brucha Francúzok: Všetky generácie sa držia tejto jednej veci a funguje to skvele

Zistilo sa, že plank je rovnako dobrý ako pestrý tréning brucha, takmer bez rozdielu medzi nimi. Tento jediný pohyb precvičí toľko svalov ako plnohodnotné cvičenie zamerané na jadro, čo z neho robí vysoko efektívny cvik. Ak ho budete robiť denne, už po mesiaci uvidíte úbytok na váhe aj pevnejšie bruško. Tak čo? Idete do toho?