Presunúť na hlavný obsah

Na stretávke zo strednej školy na mňa vybehla moja bývalá spolužiačka: Jej dôvod bol roky starý a neodôvodnený

Sex a vzťahy

Simona sa vybrala na stretávku zo strednej školy v skutočne dobrej nálade. No hneď po úvodných zvítaniach si všimla, že jedna spolužiačka sa jej ani neprihovorila ani nepodala ruku, dokonca mala pocit, že na ňu nepekne zazerá. Nechápala to, ale o necelých pár hodín pochopila, keď na ňu vybehla s týmto obvinením.

Ani neuvažovala, že by tento rok pozvanie odmietla 

Simona sa doposiaľ vždy stretávok zo strednej školy zúčastnila. Rada videla bývalých spolužiakov, niektorých z nich aj pravidelne stretávala, jeden vedľa nej dokonca býval a s mnohými spolužiačkami ostala aj v kontakte a vedeli sa aspoň raz za rok stretnúť aj osobne a povedať si pri poháriku vínka jedna o druhej. Preto ani neuvažovala, že by tento rok pozvanie odmietla: „Tešila som sa, že prežijem krásny večer ako vždy. No tento rok sa to nieslo v celkom inom duchu,“ hovorí hneď na úvod Simona, ktorá je dodnes z tohto stretnutia rozčarovaná. 

Mohlo by vás zaujímať: Rozhodla som sa ísť na svadbu svojho bývalého partnera: Dopadlo to úplne inak, ako som čakala!

Kvôli Alici sa Simonin večer nepodaril tak ako si predstavovala 

Na stretávku prišli takmer všetci spolužiaci. Dokonca aj tí, ktorých predtým vždy volali, ale nikdy pozvanie neprijali. Medzi nimi aj Alica, ktorá bola šedou myškou triedy, no nikto s ňou nemala nejaký problém: „Dá sa povedať, že ona sa vždy od nás dištancovala, aj keď sme ju pozývali na  akcie, chaty a pod,“ pokračuje Simona. Práve kvôli Alici sa Simonin večer ako aj celá stretávka nevydarili. 

Od začiatku na mňa zazerala a potom sa na mňa na toaletách vyrútila 

„Hneď na začiatku stretnutia sa mi zdalo, že po mne zazerá, že sa nechce so mnou ani zvítať tak ako ostatní z triedy. Potom som videla, ako si v kúte sama ulieva, čo mi prišlo naozaj nemiestne. S každým okrem mňa sa rozprávala len úsečne. Odpovedala, ale sama nebola zvedavá na nič. Zrazu, uprostred večera sa však za mnou rozbehla na toalety a z ničoho nič mi chrstla na šaty pohár vína, ktorý držala v ruke. Nechápala som a zvieskla som po nej, či má so mnou nejaký problém,“ opisuje vývoj udalostí v ten večer Simona ďalej. 

Čítajte tiež: To, čo sa stalo na vianočnom večierku, zmenilo môj život od základov: A mohla za to táto mladá žena

Vraj som si nemohla pomôcť a urobila som jej to naschvál 

Napokon sa jej bývalá spolužiačka tak rozvášnila, že jej z fleku povedala, že je obyčajná  štetka, ktorá jej prebrala na strednej jedného o rok staršieho chalana, ktorý sa jej veľmi páčil. Vraj, keby sa mu nebola núkala, ani by o ňu nezavadil: „Vraj som si nemohla pomôcť, že som jej to urobila naschvál. Priznám sa, že po chvíli premýšľania som presne vedela, o akom chalanovi je reč. Bol to príšerný sukničkár, ktorý mal v každom ročníku nabalených hneď niekoľko dievčat. Jednou z nich bola aj Alica. Všetci sme to vedeli vtedy aj dnes. Nechcel ju, len sa s ňou zahrával ako s každou. Samozrejme to skúšal aj na mňa, dokonca istý čas na mňa aj vyčkával po škole. Potom som mu dala jasne najavo, že nemám o neho záujem a sústredil sa na inú. Len to nebola Alica,“ vysvetľuje Simona, ktorá nechápala, ako môže po 15-tich rokoch niekoho trápiť takáto vec. 

Neprehliadnite: Boli sme najlepšie priateľky, no tento muž nás rozdelil: Prišla som na to až po rokoch, keď som ich spolu stretla

Nakoniec rozzúrená odišla a všetkým nám vynadala 

No zjavne Alica ju nemala v láske celú strednú a keď sa jej to hodilo, zvalila na ňu ešte aj to, že nepohodila u nejakého mladého frajera, ktorý by jej nakoniec ublížil: „Povedala som jej ako to celé bolo, išla si svoje, až keď ostatné spolužiačky počuli, že sa na toaletách hádame, pribehli a boli svedkom tých ďalších krásnych slov, ktorými ma titulovala. Povedali jej presne to, čo aj ja, ale nemalo to význam. Nakoniec rozzúrená odišla, pričom nám všetkým vynadala, že sme ju celé roky prehliadali. Nebola to pravda, ona chcela byť neviditeľná sama,“ dodáva na záver Simona, ktorá to tento rok na stretávke schytala v plnej paráde. Nič si však z toho nerobila, o ďalších 5 rokov prisľúbila, že príde znova. Alica sa tam asi už neobjaví, aspoň tak predpokladá.