Presunúť na hlavný obsah

Filmová Pretty Woman k Vianociam patrí: Čo ste o nej netušili?

Zahraničné celebrity

Od premiéry filmu, ktorý sa stal počas rokov doslova legendárnym ubehlo už 33 rokov. Akosi prirodzene patrí aj k vianočnému obdobiu. Čo ste však zrejme o filmovej Vivian nevedeli?

Kuriózne erotické scény aj jazda bez vodičáku

Keď mal v roku 1990 film Pretty Woman premiéru, nikto ani len netušil, aký úspech bude mať. Pôvodne to vôbec nemala byť romantická komédia, ale psychologická dráma. Predtým ako však angažovali hercov, nastala zmena a tvorcovia sa rozhodli pre jemnejšiu verziu s happyendom. A urobili veru dobre. Dnes je z filmu hotová legenda a klasika, ktoré jednoducho nielen k Vianociam patrí. Čo ste o filmovej Vivian, ktorú stvárňuje Julia Roberts zrejme netušili? 

Hlavnú postavu, prostitútku Vivien mala pôvodne hrať Brooke Shields. Oslovené však boli aj Sarah Jessica Parker, Diane Lane a Daryl Hannah.

V čase nakrúcania filmu nemala ešte Julia Roberts vodičský preukaz, dokonca nevedela ani šoférovať. Napriek tomu sa v snímke objavila scéna, kde si presadne za volant auta a chvíľku šoféruje. Sám štáb konštatoval, že pôsobila veľmi suverénne a jazdila tak rýchlo, že ju v niektorých momentoch mala problém zaznamenať kamera. 

Mohlo by vás zaujímať: 10 vecí, ktoré ste o budúcej kráľovnej Kate nevedeli: Miluje potápanie, je príbuzná s Georgeom Washingtonom a ďalšie

Zaujímavý príbeh sa spája aj s červeným kabátom, ktorý má na sebe Vivian v momente, keď ju Edward osloví na ulici. Tento kúsok uvidela kostymérka počas jazdy autom, na jednej žene, keď hľadala nejakú inšpiráciu. No a oslovil ju natoľko, že vystúpila a odkúpila ho priamo od dámy, ktorá ho mala na sebe.

Z erotických scén vo filme, bola Julia Roberts veľmi nervózna. Napríklad obraz, v ktorom sedí Vivien na piáne, Edward ju bozkáva po celom tele, zahrala dablérka. Kuriozitkou tiež je, že počas nakrúcania intímenejších scén Julii na čele vždy navrela žilka, ktorá kazila tieto zábery. Preto jej ju režisér a Richard Gere masírovali dovtedy, pokiaľ nezmizla a kým sa herečka neuvoľnila.

Moment, kedy Edward daroval Vivian drahý a luxusný náhrdelník a zaklapol červený zamatový obal, je spontánny akt, ktorý sa režisérovi tak zapáčil, že ho vo filme ponechal. Náhrdelník stál 250 000 dolárov a počas scény, ho strážil ozbrojený ochrankár.

Momenty, pri ktorých sa Vivien vo filme hystericky smeje sú spôsobené tým, že ju režisér mimo záber šteklí na chodidlách, aby dosiahli želaný efekt

Neprehliadnite: Vianočné sviatky v podaní Kate a Williama: Takto sa pripravujú na najkrašie obdobie roka