Presunúť na hlavný obsah

Vianočné sviatky v podaní Kate a Williama: Takto sa pripravujú na najkrašie obdobie roka

Zahraničné celebrity

Vianoce v kráľovskej rodine sú vždy veľkou udalosťou a členovia monarchie sa na ne pripravujú skutočne v predstihu. Pozrite sa, čo všetko musí princ William a vojvodkyňa Kate Middleton, vrámci príprav stihnúť a ktoré momenty si najviac užívajú.

Sviatočná nálada od novembra

Vianočné obdobie patrí medzi najzásadnejšie v kráľovskej rodine a všetci si ho patrične užívajú. Predsviatočná nálada panuje v monarchii už od konca novembra, keďže jej členovia sa na najkrajšie sviatky roka poctivo pripravujú. 

Mohlo by vás zaujímať: Po tom, čo speváčka Adele schudla 50 kíl, exceluje: Na týchto záberoch by ste ju už ani nespoznali

Všetko začína posielaním vianočných  pozdravov a zoznam príjemcov je poriadne dlhý. Kráľovná rozosiela okolo 750 ručne podpísaných sviatočných kariet. Princ Charles a Camilla Parker-Bowles, princ William a Kate Middleton robia to isté. Je to malá, milá pozornosť, kedy ľudia dostanú nielen peknú fotku a milé prianie, ale aj ich autogram.

Každé Vianoce venuje rodina peniaze niekoľkým charitatívnym organizáciám vo Windsore. Rozdáva aj stromčeky do Westminster Abbey, St. Paul’s Cathedral, St. Giles’ Cathedral a tiež the Canongate Kirk v Edinburghu. Posledné roky sa samotná Kate pridala svojou aktivitou do vianočných dielní, kde sa zdobia stromčeky a pečú cukrovinky pre deti, ktoré nemajú domov, či ženy, ktoré trpeli násilím.

Trávi s nimi čas, rozprávajú sa a pre všetkých je to veľmi čarovným obdobím. O Kate je známe, že ju ľudia zbožňujú vďaka jej autentickosti a ľudskosti. 

Samotné sviatky trávi rodina na panstve Sandringham. Ešte predtým si však zaobsatrajú darčeky v kultovom obchode Harrods v Londýne. V tom čase sú hodiny vyhradené výlučne pre členov monarchie a je známe, že toto si veľmi užíva kráľovná. Nečakajte však žiadne honosné dary, rodina sa obdarúva malými, milými drobnosťami. 

Vianočný stromček na panstve zdobia na Štedrý deň spoločne. V tomto smere sa kráľovná nechala posledné roky inšpirovať vojvodkyňou Kate a potrpí si na minimalizmus. Nechce aby bol stromček príliš prezdobený. Nikdy na ňom ale nechýbajú sklenní anjeli kráľovnej Viktórie a zlatú hviezdu umiestňoval vždy Princ Philip. Tento rok bude mať tú česť William. 

Zo samotnej Kate sa v tomto období stáva predovšetkým starostlivá mama, ktorá myslí na spokojnosť celej rodiny. Zbožňuje čítanie rozprávok deťom a preto im na Vianoce vždy prečíta príbeh, ktorý čítala svojim kedysi ešte kráľovná. Má to ozajstné magické čaro a najmenším tento moment, vytvára tie najkrajšie spomienky. Mimochodom robila to aj princezná Diana. 

Nasleduje večera, ktorej menu sa v podstate už dlhé roky nejako nemení. Rodina si potrpí na zvyky a dodrživa tradičné menu. Podáva sa klasicky moriak, pečené zemiaky alebo zemiaková kaša, zelenina a anglický puding. Dokonca Kate sa raz vyjadrila, že prvé Vianoce, ktoré strávila v monarchii bola prekvapená, že je všetko veľmi podobné ako u nich doma.

Medzi obľúbené tradície patrí aj futbalový zápas (to je pre princa Williama srdcovkou) popoludňajší čaj, súkromná sviatočná omša. Po návrate si ešte pripijú na zdravie a ak by ste zdvíhali čašu s kráľovnou, tak namiesto šampanského by vás čakalo v pohári Martini. To je totiž jej najobľúbenejším. Ono sa to nezdá, ale členovia monarchie, majú v podstate veľmi podobné prípravy a tradície ako bežní ľudia. 

Čítajte tiež: Známej modelke povedali, aby schudla. Ona však urobila pravý opak a nikdy sa necítila lepšie

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe