Presunúť na hlavný obsah

Chcela som ho prekvapiť a povedať mu tú najúžasnejšiu správu: Keď začal hovoriť prvý, všetko sa pokazilo

Sex a vzťahy

V deň, kedy zistila tú najúžasnejšiu správu, bol pre Danielu zároveň dňom, kedy sa dozvedela aj tú najhoršiu. Hoci to vyzeralo všetko beznádejne, nakoniec si z celej situácie vzala len to najlepšie. Ako sama povedala, nemala príliš na výber.

Zavrela som sa v kúpeľni a tíško plakala

Daniela bola vydatá za Mareka už 10 rokov. Brali sa mladí, zamilovaní a  chceli si založiť rodinu, na tú však dlhé roky čakali. Početné umelé oplodnenia, ktoré sa nepodarili a roky plné skúšania všetkých možných aj nemožných babských rád aj tých odborných lekárskych, si vyžiadali svoju daň: „Hoci som nechcela prepadať zúfalstvu, ale radšej veriť v zázrak, bola som často deprimovaná, frustrovaná. Všetky moje priateľky otehotneli bez väčších problémov a ja som sa pristihla pritom, že im tíško závidím. Keď som prišla z návštevy bábätka každej jednej z nich, zavrela som sa doma v kúpeľni a ticho som plakala, aby o tom ani manžel nevedel,“ priznáva Daniela realitu tohto ťažkého obdobia. 

Mohlo by vás zaujímať: Všimla som si, že manžel jednu vec úplne zmenil: Podľa nej som vedela, že je v manželstve nešťastný

Keď ma prerušil, vedela som, že niečo nie je v poriadku 

Našťastie pre Danielu, zázrak sa v jej prípade skutočne stal, keď už prestávala naň veriť. V deň, keď uvidela tie dve vytúžené čiarky na tehotenskom teste, bol ten najkrajší v jej živote. Nemohla sa dočkať, keď to oznámi manželovi, Marekovi. Chcela sa na to pripraviť. Uvarila večeru, obliekla sa do pekných šiat a čakala až príde domov z práce: „Prišiel, bol prekvapený, v tichosti sme sa najskôr spolu navečerali a potom som prešla k tomu, že mu musím niečo oznámiť. Na to mi však skočil do reči a poprosil, aby mohol začať prvý, inak vraj stratí odvahu. Už v tej chvíli som vedela, že niečo nie je v poriadku,“ pokračuje Daniela vo svojom príbehu. 

Skoro som odpadla, musela som jeho slová predýchať 

Manžel ju prekvapil tou istou novinkou, ktorou chcela prekvapiť ona jeho: „Vraj sama cítim, že medzi nami to je už len o bývaní dvoch spolubývajúcich, ktorí sa obchádzajú. Vraj sme skôr už len takí kamaráti s výhodami. No aj ten sex so mnou ho prestal baviť už dávno, pretože to celé bolo len o dieťati, nie o potešení. Vraj vie, že to nie je fér, ale už dlhšie sa schádza s jednou ženou a tá žena mu práve dnes oznámila, že je tehotná. Skoro som v tej chvíli skutočne odpadla. Musela som jeho slová predýchať. Vraj spolubývajúci, milenka, ale spal aj so mnou. Ako inak by som bola tehotná aj ja? Presne takto som mu to aj povedala. Ostal ako obarený a bez slova. No ešte som dodala jednu vec. Ak chce, môže sa zbaliť hneď a odísť za milenkou, pretože ja som stále jeho zákonitá manželka a budem aj matkou jeho dieťaťa. Nikam sa sťahovať v tomto stave a ohrozovať vytúžené dieťa nebudem,“ reprodukuje svoje slová.

Čítajte tiež:  Jeden večer mi manžel povedal, že končí: So mnou deti nechcel mať, no jeho milenka už bola tehotná

Trvala som na dvoch veciach 

Jej manžel sa skutočne zobral a odišiel. Z dňa, ktorý mal byť najkrajší v ich živote hneď po svadbe, sa stal zároveň aj ten najhorší v jej živote: „Keď opadol po čase šok a ja som nad naším vzťahom začala uvažovať triezvo, dospela som k poznaniu... A síce, bola som taká zaneprázdnená počatím dieťaťa, že som skutočne náš vzťah začala v istom bode zanedbávať. No to ho neospravedlňuje, mal sa ozvať. Nikdy sa ani slovkom nezmienil, že ho náš vzťah už nenapĺňa. Namiesto toho si našiel milenku a bude otcom až dvoch detí. Nakoniec sa vrátil a chcel ostať so mnou. Súhlasila som, pretože som sa nechcela rozvádzať a priviesť na svet dieťa ako rozvedená. Koniec koncom, ja som jeho manželka. No trvala som na tom, že o svoje ďalšie dieťa sa rovnako postará. No aj na tom, že o ňom a jeho matke nechcem zatiaľ nič vedieť. Neviem, čo s nami bude do budúcna, teraz myslím len na to, aby som tehotenstvo prežila a porodila zdravé dieťa. Čas ukáže...,“ dodáva na záver stále ranená, ale zároveň šťastná Daniela, ktorá sa nevie svojho bábätka dočkať. 

Neprehliadnite: Podviedol ma, odpustila som mu: Avšak jeho milenka sa znova objavila a vyvolala nečakané pochybnosti