Presunúť na hlavný obsah

Beauty secrets princeznej Diany: Aromaterapia, esenciálne oleje, či vyhýbanie sa sacharidom boli len zlomkom toho, čo robila

Zahraničné celebrity

Princezná Diana si na seba potrpela. Na svoj výzor bola naozaj prísna a vždy túžila byť krásna. Na čo vrámci beauty sveta nedala dopustiť?

Princezná Diana bola a stále je mnohými milovaná pre jej bezhraničnú láskavosť a ľudskosť, ktorú v sebe mala. Ale to nie je všetko, na čo sa spomína. Bola tiež ikonou krásy a štýlu. A kamkoľvek išla, neprestala všetkých udivovať svojím vzhľadom. Diana na seba bola naozaj prísna a o svoje telo a tvár sa poctivo starala. 

1. Hydratácia aj pred make - upom

Mary Greenwell, vizážistka a priateľka princeznej Di, povedala, že pred aplikáciou akéhokoľvek produktu si vždy najprv navlhčila tvár. To je dôvod, prečo jej pleť pod make-upom nikdy nevyzerala zvädnuto a matne. Rozhodne beauty hack, ktorý by sme si mali všetci pridať do svojich vlastných rutín.

2. Jemné oči vyzerajú lepšie a človek pôsobí mladšie

Aj princezná Diana pochopila, že prirodzenejší vzhľad je vhodnejší na každodenné nosenie. Hoci roky uprednostňovala žiarivé modré očné linky, aby oživila svoj pohľad, stretnutie s Mary Greenwell to zmenilo. Podľa jej rady si princezná potom už volila neutrálnejšie tóny čiernej a hnedej. Ten vzhľad si zamilovala a zvyšok sveta tiež. Vedela, že vyzerá a aj pôsobí takto mladšie. 

3. Kontúrovanie podľa pravidiel

Nanášanie make - upu a kontúrovanie pleti bolo pre ňu hotovou alchýmiou. Držala sa jednoduchých pravidiel, ktoré jej pomáhali ku krásnemu výsledku. 

  • Zdôraznite lícne kosti tým, že zospodu nanesiete obrysovú farbu.
  • Použite rozjasňovač na lícne kosti pohybom nadol.
  • Naneste neutrálny tón farby na líčka na jabĺčka vašich líčok. Toto sú časti líc, ktoré sa nafúknu, keď sa usmejete.
  • Nakoniec pomocou veľkého štetca naneste bronzer na vonkajšie okraje tváre pre teplý look.

Čítajte tiež: Kráska s modrou krvou si vzala muža "drsniaka": Príbeh lásky kráľovninej vnučky a Mika Tindalla odštartoval v pube

4. Esenciálne oleje ako dokonalý beauty pomocník

Princezná Diana bola veľký fanúšik aromaterapie. Roky predtým, ako sa esenciálne oleje stali svetovou módou, princezná už dávnou využívala ich silu. Aromaterapia jej pomáhala zbaviť sa stresu a začať každý deň s lepšou náladou. Pridávala si ich do kúpeľa, no používala ich zriedené s mandľovým olejom aj na telo. Milovala mandarínku a mätu. 

5. Rutina s konzistentnosťou

Princezná Di bola veľmi konzistentná so svojou rutinou vrámci starostlivosti o pleť. Držala sa pravidla: čistiť, tónovať a hydratovať dvakrát denne. A úprimne povedané, môžeme jasne vidieť ako dobre to fungovalo.

6. Vyhýbanie sa sacharidom a červenému mäsu

Darren O’Grady bol kráľovským šéfkuchárom 15 rokov. Po rozvode princeznej Diany pre ňu tiež varil. Prezradil, že Diana bola ženou, ktorá si potrpela na extrémne zdravý jedálniček. Napríklad sa vyhýbala sacharidom a červenému mäsu. To si takmer nikdy nedopriala. 

Neprehliadnite: 50 zaujímavostí o kráľovskej svadbe roka: Toto ste o Meghan Markle a princovi Harrym (ne)tušili