Presunúť na hlavný obsah

Túto časť ženského tela si muži veľa všímajú: Cviky na vnútorné stehná, ktoré vás privedú k sexy postave

Fitness

Chcete mať krásne a pevné nohy? Nie je problém, stačí zvoliť len správne cviky. Vzhľadom na to, že pri bežnom pohybe svaly vnútorných stehien príliš nenamáhate, musíte sa na túto problémovú partiu obzvlášť sústrediť. 

Cvičíte, beháte, poskakujete a stále hľadáte najlepší spôsob, ako schudnúť vnútornú stranu stehien? Tvarovanie a spevnenie stehien je síce behom na dlhú trať, ale našťastie existujú skutočne účinné cviky. Avšak iba samotné posilňovanie nestačí, celkový zdravý životný štýl vás k cieľu nakoniec dovedie.

Čítajte tiež: 7 tipov, ako schudnúť čo možno najrýchlejšie: Ideálny sen každého z nás

Začnite chudnúť stehná

Ak nie ste spokojní so svojou postavou a chcete schudnúť práve na stehnách, potom musíte v celom organizme naštartovať chudnúci proces, pri ktorom bude vaše telo spaľovať nepotrebné tukové zásoby. Ono sa totiž nedá chudnúť len v tej časti tela, ktorú si určíte, ak chudnete, potom všade na celom povrchu, teda aj na stehnách. Je pravda, že práve stehná sú pri chudnutí dosť tvrdý oriešok, ale prostredníctvom efektívnej metódy, ako schudnúť vnútornú stranu stehien, sa dokážete tohto nepríjemného problému čoskoro zbaviť.

Spevnite vnútornú stranu stehien

Podstata zmenšenia vnútornej strany stehien spočíva v efektívnom cvičení, ktoré je zamerané jednak na spaľovanie tukov v celom tele (teda aj na stehnách) a jednak na spevnenie danej partie. Kondičné cvičenia, ako je pomalý beh alebo svižná chôdza, musíte skĺbiť dohromady s intenzívnym silovým tréningom. Len vzájomnou kombináciou týchto dvoch typov cvičení dosiahnete svoj cieľ.

Cvičte túto sériu cvikov:

Hlboké drepy - budete chvíľu ako na hodine baletu. Postavte sa rovno a zľahka sa niečoho pridržte (stolu, stoličky), nohy dajte od seba a špičky vytočte smerom von. Nadýchnite sa a pomaly klesajte do drepu, chvíľu zotrvajte a s výdychom opäť postavte nahor. Opakujte 10x v troch následných sériách.

Stláčanie lopty – vezmite si nejakú mäkkú loptu, ľahnite rovno na zem a pokrčte nohy. Loptu vložte medzi kolená a po dobu troch sekúnd ich tlačte k sebe, potom povoľte. Opakujte 25x v troch sériách.

Kmity nôh - ľahnite si na zem na podložku na bok, ruku dajte pod hlavu a dopredu dajte pokrčenú hornú nohu. Spodná noha je natiahnutá, zdvihnite ju do vzduchu a kmitajte s ňou hore a dole v rozmedzí 10 – 15 cm. Dôležité je, aby ste nohu nepoložili na zem, potom nohy vystriedajte. Opakujte 15x v troch sériách, zvlášť na každú nohu.
Všetky cviky na spevnenie je dôležité robiť pomaly, aby vnútorná strana stehien bola dôkladne cítiť. Cvičenie je dobré zakončiť naťahovacími cvikmi, kde sa snažíte ísť do maximálneho rozsahu pohybu, kam vás telo pustí.

Nielen cvičením, ale aj stravou chudnete

Samotné cvičenie vám na schudnutie stehien stačiť nebude, musíte tiež zdravo jesť. Ak chcete pri chudnutí fyzickú aktivitu podporiť nejakou zázračnou diétou či totálnou hladovkou, potom vedzte, že na to doplatíte. Do takých extrémov sa radšej ani nepúšťajte! Aby ste chudli, musíte jesť, pravidelne, niekoľkokrát za deň. Do jedálnička zaraďte potraviny s obsahom kvalitných bielkovín, komplexných sacharidov, zdravých tukov a dbajte na pitný režim. Ak bude mať vaše telo dostatok živín, nebude si nič v podobe tuku ukladať na horšie časy.

Celodenný jedálniček si rozvrhnite tak, aby ste potraviny s obsahom komplexných sacharidov konzumovali najlepšie v ranných a dopoludňajších hodinách. Smerom k večeru pridávajte bielkoviny, ktoré by mali prevažovať hlavne pri večeri. Keď budete na konci dňa jesť stravu bohatú na proteíny, bude vaše telo spaľovať tuky aj v noci počas spánku. Len mu na to musíte vytvoriť vhodné podmienky v podobe ideálnej večere. Z toho dôvodu je tiež dobré pred spaním vypiť napríklad proteínový nápoj. Ku každému jedlu si doprajte poriadny kopec zeleniny, tú môžete na rozdiel od ovocia jesť skoro bez obmedzenia a vždy by mala zaberať najmenej polovicu taniera.

Posilňujte správne

Aby cvičenie prinieslo svoj očakávaný efekt a skutočne ste schudli vnútornú stranu stehien, musíte posilňovať správne. Veľa cvikov sa dá vykonávať v domácich podmienkach (viď. vyššie uvedené cviky na stehná) a nemusíte si hneď kupovať permanentku do fitka. Záleží len na vás, akú zvolíte intenzitu a počet jednotlivých opakovaní.
Pred samotným tréningom minimálne 30 minút až dve hodiny nič nejedzte, telo tak bude pri spaľovaní rovno čerpať energiu z tukových zásob. Naproti tomu asi pol hodiny po cvičení si doprajte kvalitné jedlo zložené zo sacharidov alebo bielkovín na regeneráciu svalov.

Na začiatku cvičenia je veľmi dôležité sa najskôr krátko rozohriať. Tým sa v tele aktivuje metabolizmus a tiež svaly. Rozohriať sa môžete desaťminútovým šliapaním na rotopede, poklusom či skokmi na mieste alebo skákaním cez švihadlo. Cvičeniu sa venujte aspoň pol hodiny, jednotlivé cviky striedajte a potom zopakujte znovu celé série. Cviky vykonávajte predovšetkým ťahom, nie tlakom a snažte sa zostaviť si svoj vlastný tréningový plán. Posilňujte ideálne 3x týždenne a pri cvičení sa ničím nerozptyľujte (sledovaním televízie, počúvaním hudby, atď.). Keď sa na cvičenie nebudete dostatočne sústrediť, množstvo cvikov nebudete vykonávať správne, čo potom nemá žiadny zmysel. Ak chcete naozaj schudnúť vnútornú stranu stehien, musíte si na cvičenie vyhradiť určitý čas.

DOBRÝ TIP: Odporúčam zaobstarať si kvalitné švihadlo so záťažou v rukovätiach. Vo fitness centrách slúži ako nevyhnutný tréningový doplnok, ktorý nielen dynamicky posilňuje svalstvo rúk a nôh, ale súčasne zdokonaľuje kardio cvičenia. S jeho pomocou môžete vykonávať mnoho druhov kondičných cvičení aj v domácich podmienkach alebo vonku. Oproti iným švihadlám nie je oveľa drahšie a cvičiaci efekt je oveľa intenzívnejší.

Neprehliadnite: Jednoduchý cvik, ktorý vám pomôže k štíhlejšiemu brušku a pevnejšiemu telu: Stačí vám minúta denne

Okrem posilňovania nezabúdajte najmenej dvakrát týždenne aj na aeróbnu fyzickú aktivitu a precvičujte aj ostatné časti tela, aby nedochádzalo k svalovým disbalanciám.

Po cvičení dbajte na dôkladné pretiahnutie posilňovaných partií. Určite nechcete mať natiahnuté stehná nasledujúce 3 dni, čo by vám tiež mohlo ubrať veľa cvičebného elánu. Najlepšími strečingovými cvikmi na pretiahnutie vnútornej strany stehien sú motýlik (v sede sa chodidlá dotýkajú a nohy kmitajú), klasické priťahovanie k jednej nohe v prekážkovom sede alebo pretiahnutie v stoji prenášaním váhy z jednej nohy na druhú a dotýkaním sa chodidiel.
Niektoré cviky je možné vykonávať za pomoci veľkých gymnastických lôpt, malých overballov alebo posilňovacej gumy.

Vhodným cvičením a zdravou stravou skutočne dosiahnete zoštíhlenie vnútornej strany stehien. Len buďte trpezliví a rozhodne nič nevzdávajte po prvom týždni. Chudnutie chce čas.