Presunúť na hlavný obsah

Prečo sú ženy neverné? Môžu za to tieto tri veci

Partnerské vzťahy

Samozrejme každý to má inak a dôvody, ktoré nás vedú k nevere môžu byť rôzne. Avšak u žien sa odborníci zhodujú najmä na troch veciach, ktoré to zásadne ovplyvňujú.

Nežnejšie pohlavie má lepšiu pozíciu na to, aby hľadalo emocionálne a sexuálne uspokojenie, ktoré mu vo vzťahu chýba

Hoci spoločenské normy často zobrazujú mužov ako pohlavie, ktoré s väčšou pravdepodobnosťou podvádza, štúdie ukazujú, že rozdiely pri nevere sa zmenšujú čoraz viac, najmä medzi mladšími ročníkmi. Niektorí pripisujú nárast počtu podvádzajúcich žien zvýšeným povinnostiam (a teda zvýšeným potrebám a túžbam) modernej ženy.

Neprehliadnite: Títo muži sú najhorší v posteli: Nikdy im nepôjde o vaše potešenie, seba kladú za každých okolností na prvé miesto

Vďaka feministickým názorom a finančnej slobode je údajne nežnejšie pohlavie menej ochotné robiť kompromisy – a má lepšiu pozíciu na to, aby hľadalo emocionálne a sexuálne uspokojenie, ktoré mu vo vzťahu chýba.

Zároveň napríklad od manželstva očakávame oveľa viac. Predtým bolo prostriedkom, ako si založiť rodinu, no rokmi od neho chceme nielen spokojnosť, šťastie, dobrý sex, najlepšieho priateľa v partnerovi, ale aj čosi navyše a to je celkom veľký tlak. Prečo sa však napokon utiekame do náručia niekoho iného? 

1. Nespokojnosť vo vzťahu a nedostatok lásky k primárnemu partnerovi

To možno považovať za základnú motiváciu k nevere. Nespokojnosť je presne tam, kde to začína. Následne so svojou polovičkou nezdieľame to, čo nám prekáža, vzďaľujeme sa jeden druhému. Napokon pri prekročení hranice najprv ospravedlňujeme svoje správanie pred sebou samými, až potom sme schopné urobiť daný krok.

A keď už nenájdeme uspokojenie v súčasnom vzťahu, vieme si to racionálne odôvodniť, kompenzujeme si to po čom túžime inde s tým, že sme už vlastne v pohode s neverou samotnou. Akt podvádzania je odrazu bežnou súčasťou nášho života. A zdá sa nám to normálne. 

2. Hnev alebo odplata

Niektoré ženy vstupujú do vzťahu s idealizovanou predstavou o tom, ako by sa mal ich partner správať. Keď však zaostáva za očakávaniami a nedokáže naplniť všetky ich potreby a túžby, môže to vytvoriť predel vo vzťahu.

Keď sa začnú vŕtať v jeho minulosti, prípadne zistia veci o ktorých netušili, veľmi často sa v dôsledku hnevu, či akejsi formy odplaty utiekajú k vlastnej nevere.  

3. Emocionálna prázdnota

Zatiaľ čo štúdie naznačujú, že muži, ktorí podvádzajú, sú primárne motivovaní sexom, ženy, ktoré skĺznu k nevere, to robia preto, aby naplnili emocionálnu potrebu. V prípade emocionálnej aféry, sex vôbec nie je súčasťou rovnice. Žena môže podvádzať, pretože túži po rozhovore, empatii, rešpekte, oddanosti, zbožňovaní, podpore alebo inom spojení, ktoré jej súčasnom vzťahu chýba.

Čítajte tiež: Tieto nedostatky na ženskom tele považujú muži za extrémne príťažlivé: Čo ich dokáže naozaj dostať?

Dokonca sa niektorí ľudia presviedčajú, že emocionálna aféra nie je skutočná záležitosť. Avšak treba si tiež uvedomiť a priznať, že väčšina sexuálnych začína emocionálne.