Presunúť na hlavný obsah

Horoskop lásky a sexu roka 2024: Aké záväzky ste pripravení urobiť alebo konečne zanechať?

Sex a vzťahy

Nový rok je tu a spolu s ním aj motivácia k hľadaniu dlhodobejších partnerstiev. Bez ohľadu na to, či ste slobodný alebo zadaný, hviezdy odporúčajú stanoviť si jasné štandardy a silnejšie hranice, aby ste sa cítili istejší sami sebou. Čo ešte by ste mali lebo nemali tento rok na poli lásky a sexu robiť podľa hviezd?

Baran 

Barani sa môžu tešiť na bezstarostný úlet v júli. Ak však dlhodobý vzťah neplánujete, nedovoľte, aby vás premohla vášeň. Bavte sa, ale zodpovedne. Ak už v partnerstve ste, tlaky najviac pocítite na jeseň. Môžete mať pocit, že ste pre partnera neviditeľný alebo si môžete uvedomiť, že ste stratili zmysel pre individualitu. Zamyslite sa nad tým, ako môžete do svojho vzťahu vniesť nový život. 

Býk 

Býkom hviezdy radia, aby opustili zoznamovacie návyky z minulého roka a začali nové. Uprednostňujte rozvoj mentálnej a emocionálnej kompatibility pred hľadaním ľudí, ktorých by ste mohli liečiť a napraviť. Začiatkom augusta, keď sa Merkúr a Venuša spoja v diskrétnej Panne, vychutnajte si spoznanie niekoho nového. Medzi 22. septembrom a 17. októbrom, keď Venuša prechádza zvodným Škorpiónom, môžete prehĺbiť vaše intímne vzťahy ešte viac. Nebojte sa svojej túžby posunúť svoj záväzok na ďalšiu úroveň.

Blíženec 

Skorý rozchod počas sezóny zatmenia medzi marcom a aprílom vo vás vyvolá skôr úľavu ako sklamanie. Ľahko prilákate niekoho nového, najmä s Venušou a Slnkom vo vašom znamení zverokruhu 4. júna. Plodný milostný život sa začne u vás prejavovať počas zatmenia Slnka vo Váhach 2. októbra. Niektorí budú mať perfektné rande či dokonca svadbu, ďalší niečo iné, ale rozhodne pozitívne. Šťastie je na vašej strane, keď idete smerom k svojim snom. 

Mohlo by vás zaujímať: Kuriózna kompatibilita medzi týmito dvomi znameniami: Môžu byť excelentným párom a toto sú dôvody!

Rak 

Raci by mali byť obozretní predtým než naplno do niečoho skočia po hlave, ako sa hovorí. Presvedčte sa, že ten, s kým aj nadviažete spojenie, vám z dlhodobého hľadiska neublíži. K vášnivým stretnutiam na konci apríla sa príliš neupínajte. Ak máte partnera, postavte sa smerom k väčšej vízii a cieľu práve s ním. 

Lev 

V tomto roku budú Levy myslieť na poli lásky predovšetkým na oddanosť. Hoci môžete ľutovať, že ste dovolili, aby sa k vám priblížili nesprávni ľudia. To však nie je dôvod, aby ste si vytvárali emocionálne steny. Stanovte si pevné hranice, ktoré vám umožnia riskovať lásku a zároveň chrániť svoje srdce pred ľuďmi, ktorí sa nechcú usadiť. Láska vás môže prinútiť konať dramatickým, dokonca majetníckym spôsobom. Nenechajte sa uniesť. 

Panna

Počas minulého roka Panny preskúmali svoje možnosti a lepšie porozumeli svojim potrebám. Preto sú tento rok pripravené prijať lásku, ktorú si zaslúžia. Hviezdy vás varujú! Venujte pozornosť tomu, koho stretnete 28. januára. Krásne a duchovné spojenie medzi Venušou a Jupiterom by vám mohlo priniesť príležitosti prejaviť sa smerom k vašej spriaznenej duši. Ak chcete svoj vzťah posilniť, venujte viac času spoznávaniu svojej polovičky prostredníctvom jej  rodiny. 

Váhy 

Venuša, Mars a Pluto sa sústreďujú vo Vodnárovi, aby vo februári oživili sexuálny život Váh. Pripravte sa na intenzívne spojenie s niekým, kto vie, čo má robiť. Keď sa vaše milostné aféry stanú vášnivejšími a extrémnejšími, dávajte si pozor, aby ste sa nedostali do intenzívnych výkyvov flirtovania. V dlhodobom vzťahu je na mieste klásť seba na prvé miesto, keďže ste doteraz uprednostňovali partnera. Retrográdny Merkúr a Pluto vás prinútia riešiť nerovnováhu vo vašich vzťahoch. Buďte si istí tým, čo viete, že si zaslúžite.

Škorpión 

Sladká romantika vstúpi do života Škorpióna, keď sa Venuša 3. apríla spojí s Neptúnom v Rybách. Udržujte svoju intuíciu ostrú bez toho, aby ste prerástli do paranoidných nepodložených podozrení. Majte na pamäti, že si zaslúžite byť milovaný. Zmena dynamiky vzťahov od mája do septembra vás vyzve k tomu, aby ste prehodnotili svoju pripravenosť posunúť veci na ďalšiu úroveň. Ak už vo vzťahu ste, obráťte sa na svoju polovičku a požiadajte ju o útechu. Ak ste slobodný, počítajte s tým, že sa budete cítiť neisto vo svojich pocitoch. Nedovoľte však rodine a priateľom, aby vás tlačili do niečoho, čo sami nechcete. 

Čítajte tiež: Tieto dve znamenia tvoria najideálnejšiu dvojicu: Len jedno spojenie predstavuje dokonalú symbiózu, ste to vy?

Strelec

Strelci by mali tento rok pestovať lásku k sebe samým. Mali by ste sa znova spojiť so svojimi túžbami a so svojím telom. Po splne mesiaca v Baranovi 17. októbra uvidíte, aký obrovský vplyv to malo na to, aby láska a sex priniesli viac potešenia. Keď znova objavíte toto čaro, vaše vzťahy by sa mali vyvíjať s vami. Čím väčšiu dôveru si so svojím partnerom vybudujete efektívnou komunikáciou, tým magickejší bude váš vzťah ku koncu roka. 

Kozorožec 

Najdramatickejšie zmeny v živote Kozorožca sa objavia na začiatku jari, keď Urán spôsobí šokujúco pozitívne zmeny. Venujte pozornosť romantickému vývoju od 18. mája do 23. mája. Z malej zamilovanosti alebo rýchleho úletu sa môže rýchlo vyvinúť oveľa hlbšie a dlhodobejšie spojenie, ktoré vás príjemne prekvapí. Toto leto nedovoľte, aby vaše utkvelé predstavy obmedzovali vaše očakávania týkajúce sa lásky a randenia. Vpustite svojho partnera do svojho vnútorného sveta a dovoľte si byť citlivý a zraniteľný. Preneste časť zodpovednosti za váš vzťah aj na neho. 

Vodnár 

Jupiter bude sprevádzať Vodnára od 25. mája a zostáva s ním po zvyšok roka. Prináša zvedavosť, experimentovanie a veľa smiechu do vášho zoznamovania a sexuálneho života. Bavte sa počas procesu spoznávania nových ľudí, skúmajte svoje romantické záujmy a sexualitu. Ak už vo vzťahu ste,  v júni si uvedomíte, že nedostávate to, čo potrebujete, aby ste sa cítili hlboko naplnení. Pri komunikovaní o svojich pocitoch a potrebách buďte cieľavedomejší a pripravte sa na retrográdny Mars 6. decembra. Zvážte, či vzťah spĺňa vaše očakávania aj do budúcnosti. 

Neprehliadnite: Ktoré znamenia zverokruhu v lete najčastejšie podvádzajú? Baran vie prekvapiť, Vodnár sa občas utrhne z reťaze

Ryby

Láska nie je hlavnou oblasťou, na ktorú sa v roku 2024 Ryby zamerajú. Napriek tomu, jún je pre vás najsľubnejší mesiac na zoznamovanie. Naplánujte si romantickú večeru na 17. júna, ale dávajte si pozor na zdieľanie intímnych zážitkov s ľuďmi, ktorí nemajú záujem o niečo hlbšie. V dlhodobom vzťahu sa môže podráždenie objaviť cez leto, keď sa Merkúr vráti do retrográdnej polohy od 5. augusta do 28. augusta. Zvážte, či sa pokúšate opraviť alebo vylepšiť svoju polovičku. Buďte k nej láskaví a úprimní, ak si uvedomíte, že vás skutočne zaujíma niekto iný.