Presunúť na hlavný obsah

Jarná rutina Victorie Beckham: Kombinácia tohto jedálnička a cvikov pomôže nielen telu, ale aj vašej hlave

Zahraničné celebrity

Je krásna, úspešná a telo jej závidia milióny žien po celom svete. Victoria Beckham sa o svoju figúru príkladne stará a podelila sa o tajomstvo, čoho sa v tomto smere drží.

Jej rutina pomáha detoxikovať, schudnúť a upokojuje nervový systém

Podnikateľka, návrhárka a bývalá speváčka Victoria Beckham má skutučne skvelú figúru už roky. V podstate viac ako dvadsať rokov si drží rovnakú váhu, naozaj len s malými odchýlkami. Jej stravovací režim je však naozaj prísny, keďže si uvedomuje, že nič nie je zadarmo. Je známa tým, že jedálniček má zložený prevažne z rastlinnej stravy pozostávajúcej z celých zŕn, orechov, strukovín, zdravých tukov, pričom morské plody zohrávajú kľúčovú úlohu ako hlavný zdroj bielkovín. 

"Jedáva iba grilované ryby, dusenú zeleninu, veľmi zriedka sa od toho odchýli," prezradil v jednom z rozhovorov jej manžel.  

Príklad jedálnička podľa VB:

  • Raňajky: Smoothie Green monster + pohár zelerovej vody
  • Obed: Ezechielov chlieb s avokádom 
  • Snack: Avokádo
  • Večera: Dusená ryba a zelenina

Práve na jar však do jedálnička pridáva zelerový drink, ktorý si dopraje medzi jedlami. Zeler len vymixuje, zaleje vodou a pije nalačno. Následne aj keď pociťuje hlad, tak si ho dopraje. Eliminuje totiž chuť do jedla. Je to tiež skvelé na očistu organizmu, podporuje látkovú výmenu, pomáha detoxikovať, schudnúť a zároveň aj upokojuje nervový systém.

Mohlo by vás zaujímať: Zrútila by sa kráľovská rodina bez Kate? Bývalý komorník Lady Diany vidí v Middleton budúcnosť monarchie

Okrem toho, nedá dopustiť na pohyb. Miluje beh a každé ráno vstáva okolo 5:30, aby si zabehala na bežiacom páse. Strieda to aj s joggingom či rýchlou chôdzou do kopca. 

 "Je to jediný čas, kedy pozerám televíziu - seriály, dokumenty - tak sa na to teším. Trvá to 45 minút a prejdem tých sedem kilometrov," povedala Victoria pre magazín The Guardian’s Weekend.

Následne sa venuje silovému tréningu, pred ktorým mala vždy rešpekt. Bola presvedčená o tom, že ona nie je nastvená na zdvíhanie váh. Tejto rutiny sa drží sedem dní v týždni, teda vrátane víkendov.

"30 minút nohy, 30 minút ramená, intervalový tréning a kondícia, potom cviky ako plank na posilnenie jadra. Naozaj ma cvičenie pripraví na deň. Prečistím si myseľ, je to tiež priestor, kde mám veľa nápadov. Je to čas, kedy nie som na telefóne, nie som s deťmi, nie som s Davidom. Doslova môžem byť sama." 

Mohlo by vás zaujímať: Fitness rutina Jenny Dewan: Zaneprázdnená mamička si vždy nájde čas aspoň na tieto cviky