Presunúť na hlavný obsah

4-dňový jarný detox pre každého: Zbavíte sa zadržiavania vody, toxínov a postupne začne odchádzať aj tuk

Chudnutie a diéty

Prichádza čas, kedy by sme mali svojmu telu dopriať po zime trošku regenerácie. A detox je skvelou cestou ako organizmus naštartovať a dodať mu potrebné vitamíny a živiny. Skúste 4-dňovú očistu, ktorá je funkčná a efektívna!

Jar je obdobím, kedy sa akosi prirodzene viac stravujeme v súlade s prírodou a snažíme sa skúšať mnohé očistné kúry. Treba si však vybrať takú, ktorá naozaj funguje. Potom to  má výhody nad rámec samotného chudnutia.

Neprehliadnite: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

Keď spaľujeme tuk, automaticky detoxikujme svoje telo od environmentálnych znečisťujúcich látok, čiže toxínov, uložených v ňom. Tento jednoduchý 4-dňový detox podporuje to, čo sa deje prirodzene na jar a povzbudí  telo, aby ešte lepšie spaľovalo. 

4-dňový detoxikačný plán

Ráno začínajte s ghee

Každé ráno užívajte zvyšujúce sa dávky ghee, teda 2 čajové lyžičky prvé ráno, 4 čajové lyžičky nasledujúce ráno, 6 čajových lyžičiek ďalšie, 8 čajových lyžičiek štvrté ráno. Môžete si ho dať priamo alebo zohriate v mandľovom, či kokosovom mlieku, prípadne v troche citrónovej šťavy.

Ide o tzv. zlaté pravidlo, ako dostať svoje telo do režimu spaľovania tukov - podstatné je mať všetok tuk na deň ráno a veľmi málo alebo žiadny po zvyšok dňa.

Následne si o hodinu dajte raňajky. Ich skladbu spolu s obedom aj večerou si vyberte z jedného z nasledujúcich troch stravovacích plánov: monodetox, polydetox, duodetox (bez občerstvenia medzi nimi).

TRI POTRAVINY, KTORÉ TVORIA ZÁKLAD MONODETOXU, DUODETOXU AJ POLYDETOXU:

1. koreňa lopúcha, púpavy, kurkumy, zázvoru (môžete si vybrať po čom siahnete)
   - Tieto korene pomáhajú detoxikovať pečeň, môžu byť uvarené do čaju, pridané do polievok a dusených jedál alebo ako doplnok. 

2. klíčky šalátu, špenátu, reďkovky
    - Tieto zelené klíčky sú nabité chlorofylom a niekedy majú 400-krát viac živín ako dospelá rastlina. 

3. čučoriedky, čerešne
    - Sú prírodnými čističmi lymfatického systému. Antioxidanty, ktoré sú v týchto potravinách, pôsobia cez lymfatický systém tela, čo je základný systém dodávania energie do tela, detoxikujú a sú tiež nosičom imunity. 

Tieto následne dokombinujte s jedlami z monodexodu, duodetoxu alebo polydetoxu. Takto bude následne 4 dni vyzerať váš stravovací režim. Pite dostatok čistej vody, ktorá je veľmi dôležitá na  vyplavenie toxínov. Káva, sladené nápoje, perlivé vody, alkohol, to všetko má STOP - ku. 

MONODETOX

Ku všetkým 3 jedlám si vychutnajte žltú fazuľu mungo a dlhozrnnú hnedú ryžu. 

DUODETOX

Ku všetkým 3 jedlám si doprajte čiernu ryžu, fazuľu, zelenú zeleninu. 

POLYDETOX

Pri všetkých 3 jedlách môžete jesť čokoľvek – čisté polievky, hnedú, či čiernu ryžu, fazuľu, šalát, zeleninu, chudé mäso – pokiaľ neobsahuje žiadny pridaný tuk

Čítajte tiež: Tri TOP potraviny, ktoré vám pomôžu spľasnúť brucho: Zaraďte ich do jedálnička a zmerajte si obvod pásu

Štvrtý deň detoxu večer vytvorte mierny laxatívny účinok

Dajte si horúci kúpeľ, potom vypite 1 šálku čaju Senna alebo šálky teplej šťavy zo sliviek. Po detoxe pokračujte v ľahkom stravovaní a uprednostňujte skôr celé čerstvé potraviny. Budete sa cítiť energickejší, šťastnejší a lepšie oddýchnutí. Zbavíte sa bolestí hlavy, migrén a zlepší sa vám aj nálada.