Presunúť na hlavný obsah

5 potravín, ktoré expresne rýchlo odbúrajú kalórie: Na toto stavte, ak chcete formovať postavu

Chudnutie a diéty

Pri chudnutí je strava základ. To vieme všetky. Ak však chcete podporiť chudnutie a spaľovanie, skúste do jedálnička implementovať potraviny, ktoré prirodzenou cestou odbúrajú kalórie.

1. Jablká

Sú plné vlákniny, sladké a napriek tomu nízkokalorické. Navyše majú vynikajúce účinky pri udržiavaní hladu pod kontrolou a zároveň vám dodajú toľko potrebnú energiu. Jablká sú však viac než len účinným prostriedkom na potlačenie chuti do jedla. Viaceré štúdie dokazujú, že polyfenoly nachádzajúce sa v nich proaktívne napomáhajú rozkladu tukov v bunkách. Ich pravidelná konzumácia tiež vedie k menej impulzívnemu výberu potravín a zvýšenému odbúravaniu tukov.

Neprehliadnite: Stravovanie podľa veku: V tridsiatke treba zvýšiť príjem bielkovín, po štyridsiatke sa zamerajte vlákninu

2. Zelený čaj

Ak chcete stratiť alebo spáliť tuk, vaše telo najskôr rozloží tuk obsiahnutý v tukových bunkách v procese nazývanom lipolýza. Lipolýzu vyvoláva hormón známy ako norepinefrín. Zelený čaj obsahuje úžasný antioxidant známy ako EGCG, ktorý znižuje rozklad norepinefrínu, čo má za následok trvalú a vyššiu hladinu tohto hormónu spaľujúceho tuky. Samozrejme ešte lepšie čaj funguje v kombinácii s cvičením.

3. Čučoriedky

Čučoriedkam sa hovorí aj že sú superpotravinou a toto označenia si rozhodne zaslúžia. Vďaka zdanlivo nekonečným výhodám, ako je prevencia srdcových chorôb, znižovanie cholesterolu a krvného tlaku sa drobným bobuliam pripisuje aj pozitívny vplyv na gény, ktoré sa podieľajú na rozklade tukov a cukrov. Keď ich jete na dennej báze, dokážu sa vo významnej miere postrať o zníženie brušného tuku. 

4. Škorica

Obsahuje esenciálny olej nazývaný cinnamaldehyd, o ktorom sa zistilo, že zabraňuje obezite. Pokiaľ si ju doprajete pravidelne, urobí svoje tým, že začne tukové bunky zahrievať a tie potom podľahnú termogenéze. Ide vlastne o metabolický telesný proces, pri ktorom sa vplyvom tepla v organizme spúšťajú procesy, ktoré napomáhajú spaľovaniu tukov, hlavne v oblasti brucha. A to ocení nejedna z nás. 

5. Chilli papričky

Chilli papričky sú nielen nízkokalorické, ale vďaka svojej aktívnej zložke kapsaicínu tiež podporujú metabolizmu a stimulujú prirodzený proces efektívneho spaľovania tukov. Sú tiež bohaté na vitamín C ako aj na betakarotén. Priaznivo tak pôsobia nielen na samotnú figúru, ale aj  imunitu a pokožku.

Čítajte tiež: Tri TOP potraviny, ktoré vám pomôžu spľasnúť brucho: Zaraďte ich do jedálnička a zmerajte si obvod pásu