Presunúť na hlavný obsah

Cestovanie: Objavili sme najlepšie vintage obchody v Európe, milujú ich aj Bella a Gigi

Cestovanie

Ak patríte medzi skutočné milovníčky módy a cestovania, máme pre vás skvelé tipy vrámci svetových metropol, kde nájdete ikonické kúsky Chanel, Dior, či Burberry za zlomkové ceny. Áno, aj takéto značky môžete objaviť vo vintage shopoch. Teda ak poznáte dobré adresy.

Paríž: Valois Vintage

Valois Vintage Paris je obchodík so serióznou povesťou, o ktorom Parížania vedia už roky a naozaj ho milujú. Sídli v slávnom "Trinagle d'or\" v blízkosti najlepších obchodov ako Hermès, Chanel, Louis Vuitton. Nájdete v ňom viac ako 5000 krásnych kúskov od najslávnejších návrhárov, ako sú tašky, oblečenie, šperky a topánky. 

Ak sem zavítate, dostane vás aj samotná atmosféra obchodíku. Vonia to tu pižmom a cédrovým drevom, no a kúsky vyzerajú ako nové. Keď budete mať šťastie, možno tu stretnete aj Gigi, či Bellu Hadid, prípadne rapera Gunna.

Adresa: 8 Rue des Saussaies, 75008 Paris, Francúzsko

Miláno: Cavalli e Nastri

Počas potuliek Milánom je toto miesto, ktoré nemôžete vynechať. Od americkej bižutérie po francúzsku couture, od originálnych talianskych handmade kúskov až po európske ikonické značky, to všetko objavíte vo vintage vesmíre Cavalli e Nastri.

Názov, ktorý pripomína nádheru minulých čias je referenčným bodom medzinárodnej panorámy špičkových vintage fashion kúskov. Na začiatku úspechu tohto obchodíku stála Claudia Jesi, priekopníčka vintage kultúry v Taliansku, expertka na módu a architektúru, odhodlaná neustále hľadať nadčasovú krásu.

Nie je to však len obchod, sama majiteľka sa snaží, aby boli súčasťou miestnej kultúrnej agendy, s podujatiami venovanými aktívnej propagácii udržateľnej módy, kreatívnemu výskumu a remeselnej zručnosti. Často sem chodia čerpať inšpiráciu zberatelia, fotografi, stylisti a dizajnéri.

Adresa: Via Gian Giacomo Mora, 12, 20123 Milano MI, Taliansko

Barcelona: cottonVintage

Treba uznať, cottonVintage povyšuje koncept vintage shop do luxusného sektora, pretože všetky kúsky, ktoré tu majú sú od špičkových návrhárov. Nájdete tu Dior, Chanel, Versace a YSL. Áno z druhej ruky, no vždy v perfektnom stave a za dostupnejšie ceny.

Majiteľ Diego je skutočný gentleman, očarujúci, dobre vám poradí a naozaj vie, čo predáva! Skvelá adresa na nakupovanie a nájdenie toho najlepšieho z najlepšej kvality. Celý obchod je krásny a vidieť, že je tvorený s láskou. 

Adresa: C. d'Enric Granados, 26, L'Eixample, 08008 Barcelona, Španielsko