Presunúť na hlavný obsah

Top summer destinácie pre rok 2024, ktoré budete milovať: Tu si prídu na svoje milovníci mora aj turistiky

Cestovanie

Pokiaľ hľadáte miesto, kde si užijete slnečné počasie, more, či hory alebo najlepšie všetko v jednom, máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov na tohtoročnú letnú sezónu. Pozrite sa, čo rozhodne nevynechať.

Tenerife

O to, že toto miesto vás okamžite očarí niet pochýb. Je to hotový raj pre surfistov, ale aj milovníkov pieskových pláží, rodiny, či zamilované dvojice. Navštívte najväčší a z nášho pohľadu aj najkrajší z Kanárskych ostrovov, Tenerife. Nachádza približne 100 kilometrov západne od Maroka.

Dychberúca fauna a flóra, nádherný oceán, borovicové lesy, či prales, kde sa nátačal Jurský park alebo majestátna sopka Pico de Teide ponúkajú naozaj širokú paletu možností na aktívnu dovolenku. Zoznam aktivít je tu skutočne nevyčerpateľný a je len na vás, na čo máte aktuálne chuť. 

Rátajte však s tým, že počasie je rozdielne na severe a juhu ostrova. Kým sever je viac wild, sú tu väčšie vlny a tiež je daždivejší, juh ponúka viac sucha a slnečnejších dní. Celoročne je tu príjemných 24-25 stupňov, takže pokojne si leto môžete urobiť aj o niečo skôr. 

Tipy na výlety na Tenerife:

 • Národný park El Teide - tomuto národnému parku dominuje najvyšší vrch Španielska - Pico de Tiede, je to mesačná krajina s lávovými vyvrelinami, borovicovými lesmi, jaskyňami a krásnou zeleňou.
 • Dedinka Masca - najmalebnejšia dedinka na ostrove, ktorá pripomína faunou a flórou Nový Zéland.
 • Parque Rural de Anaga - toto miesto bolo vyhlásené za biosférickú rezerváciu a je ideálne na nezabudnuteľnú turistiku.
 • Aquapark Siam - nádherný vodný park nielen pre rodiny s deťmi.
 • Zoologická záhrada Loro Park -  zoologická záhrada v blízkosti mesta Puerto de la Cruz založená v roku 1972 s rozlohou 13 000 m2.
 • Playa de las Teresitas - umelo vytvorená pláž s bielym pieskom.
 • Útesy Los Gigantes - tieto útesy sa týčia do výšky 500 – 800 m.n.m., sú prírodným skvostom ostrova a dostanete sa k nimi len loďou po mori, pričom ide o krásny výlet, pri ktorom môžete pozorovať aj delfíny. 

Lago di Como

Jazero Como známe ako Lago di Como alebo Lario, je tretie najväčšie talianske jazero (po Lago di Garda a Lago Maggiore) a patrí jednoznačne medzi najobľúbenejšie. Nachádza na úpätí Álp a ponúka jedny z najromantickejších a najmalebnejších scenérií v Taliansku. Jeho charakteristický tvar obráteného Y pochádza z topenia ľadovcov v kombinácii s erozívnym pôsobením rieky Adda. To viedlo k vytvoreniu dvoch južných vetiev, ktoré kulminujú v mestách Como a Lecco, uprostred ktorých leží známe Bellagio.

Tu je to o túlaní sa očarujúcimi dedinkami s nádhernými vilkami, záhradami, ale aj o relaxe na vode na loďkách. Pokiaľ milujete dlhé prechádzky na krásnych miestach s možnosťou kúpania sa, toto je niečo pre vás. Como je skutočným kútom talianskeho raja, naša rada však je, teda ak si to tu chcete naozaj vychutnať, navštíviť ho mimo sezóny. Budete mať oveľa autentickejší zážitok, to nám môžete veriť. 

Tipy na výlety na Lago di Como:

 • Slávne pobrežie dediny Bellagio - je známe ako Perla jazera Como a ide o najznámejšiu dedinu v tejto oblasti.
 • Villa Melzi - kaštieľ z 19. storočia s výhľadom na jazero, v pešej vzdialenosti od starého mesta je obklopený nádhernými botanickými záhradami.
 • Požičajte si loď - najlepší výhľad na Como a okolité predhorie Álp je z vody, preto si prenajmite loď a pozrite si farebné dedinky z inej perspektívy. 
 • Návšteva Varenny -  je jednou z najlepších vecí na v tejto oblasti. Navyše, dedina má o niečo pokojnejšiu atmosféru ako rušné Bellagio. Môžete tu ľahko stráviť niekoľko hodín len prechádzkami po pokojných uliciach a námestiach. 
 • Orrido di Bellano  - je prírodná roklina stará viac ako 15 miliónov rokov. Úzke schodíky, lávky a chodníky vás vedú okolo miesta, ktoré objímajú skalnaté strany rokliny. Prejdite blízko búriacich sa vodopádov a cez mohutnú rieku, ktorá sa pod vami rúti s tichšími jazierkami jasne modrej vody. Je to naozaj pôsobivý pohľad.

Velden am Wörthersee

Skutočne čarovné chvíle prežijete na juhu Korutánska, vo Veldene pri jazere Wörthersee. Ide o najväčšie a najteplejšie alpské jazero v Európe. Pripomína to tu tak trochu francúzske Côte d'Azur, pričom už v minulosti toto miesto navštevovali monarchovia, celebrity a dostať sa sem bolo skutočnou vecou prestíže.

Punc luxusu, glamu a jedinečnosti si to tu zachováva dodnes. Ide o ideálny hotspot na leto. Nádete tu širokú škálu športov, zábavy, výborné reštaurácie, bary a výhľady pri západe slnka si vás rozhodne získajú. Tie tu majú nezameniteľné čaro. Pokiaľ túžite počas leta vybehnúť niekam na predĺžený víkend, máte radi horskú turistiku, bicyklovanie a prechádzky, toto je jasná voľba. 

Tipy na výlety vo Velden am Wörthersee:

 • Zámok Rosegg - dal ho postaviť princ Franz Xaver von Orsini-Rosenberg, patrón Mozarta, pre svoju taliansku milenku Madame Lucreziu. Sú tu voskové figuríny v životnej veľkosti v nádherných kostýmoch a uniformách, deti určite poteší záhradný labyrint. Takisto sa tu nachádza najväčšia korutánska zoologická záhrada Rosegg Zoo.  
 • Promenáda Pörtschach - nádherné miesto na letné prechádzky, kávičku, či neskorý obed, takisto je tu aj príjemné kúpanie. 
 • Schlosshotel Velden -  má jedinečnú architektúru a je ozajstnou legendou tejto oblasti, pretože ide o miesto so 400 ročnou históriou a tradíciou s top službami. Navyše je obklopený nádhernými ružovými záhradami. 
 • Jaskyne v Hochobir - živé stalaktity sú v Európe absolútnou raritou.
 • Pyramidenkogel - impozantná 100 metrová stavba, ktorá je najvyššou drevenou vyhliadkovou vežou na svete.
 • Nockalm Road – panoramatická cesta s peknými výhľadmi,  ideálna pre cyklistov.