Presunúť na hlavný obsah

Má božské telo a tancovala aj pre Ushera: Kráska Veronika Prieložná má rozbehnutú veľmi slušnú kariéru

Slovenské celebrity

Známa tanečníčka Veronika Prieložná žije svoj sen. Má na svojom konte niekoľko hviezdnych spoluprác a darí sa jej vo všetkom, čoho sa dotkne.

Krásna, sympatická a talentovaná. Presne taká je úspešná slovenská tanečnica Veronika Prieložná. Aká bola jej cesta k tancu a ako sa jej podarilo dostať k práci, s takými zvučnými menami ako Usher? 

Ako si sa dostala k tancu? Skús nám popísať tú tvoju cestu... 

Keď sa spýtam túto otázku mojej maminy, povie, že ako malá som tancovala aj s vysokými horúčkami na Repete, takže takto nejako vznikla myšlienka dať ma na tanec, ale k pohybu a hudbe som mala asi vždy blízko. Začala som teda ako 5 ročná robiť spoločenské tance a rock and roll. Neskôr som sa venovala súťažne disciplínam disco, hip hop a show dance. Zároveň som chcela chodiť aj na gymnastiku, ale keďže som z malého mesta a v okolí bol iba parkour, tak som robila parkour.

Potom som si myslela, že sa budem venovať iba štúdiu, ale keď som prišla do Bratislavy, prešla som dvoma konkurzmi a mala som prvé platené vystúpenia. A takto neplánovane som sa teda začala tancom živiť.

Medzičasom som objavila contemporary a vogue, ktoré ma v súčasnosti najviac vystihujú. Robím tiež hip hop, soft acrobatics, heels alebo iné, aj keď najradšej by som pohyb neškatuľkovala do štýlov, lebo aj ten môj je niekedy náhodný.

Čo máš na tejto práci najradšej?

Slobodu. Jasné, že ani u mňa to nie je vždy 100%, ale viem rozoznať kedy ju “mám” viac a kedy menej a týmpádom si ju o to viac vážim a cítim, že mnohí zabudli na hodnotu tohto slova. Ja inak nemám rada stereotyp a aj napriek tomu, že niektoré dni pracujem aj 12 hodín, cítim sa takto slobodnejšie.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech?

Mohla by som menovať veľa skvelých aj zahraničných projektov, ale momentálne si najviac vážim, keď ma niekto zavolá do projektu a chce vyslovene mňa a nie hocijakého tanečníka, ktorí robí toto a tamto. To je podľa mňa najviac.


Tancovala si aj v produkcii pre Ushera. Bolo toto iné? Aký bol?

Bolo to určite vzrušujúce, lebo niečo takéto sa nedeje často, ale samozrejme to beriem profesionálne a nejdem si s ním hneď robiť selfie na pľaci atď. Bolo nás tam spolu 10 tanečníkov, z čoho väčšina prišla z Rotterdamu a Londýna.

Celkovo sme s ním strávili jeden skúšobný deň a dva dni točenia. Prvé stretnutie z tanečníkov som s ním mala ja, keď mi robili fitting na chodbe, on šiel okolo a pozdravil sa ako prvý. Ja by som to opísala tak, že najprv na mňa pôsobil veľmi priateľsky, ale neskôr sa už “cítil” ako celebrita. Vačšinu vecí za neho robil jeho asistent, asi tak 8 z 10 krát to skúsil on a keď už to bolo hotové, tak to predviedol Usher.

Aké sú tvoje vízie a sny do budúcnosti? 

Sny sú rôzne, tým že som aj versatilnou tanečníčkou. Veľmi rada by som bola súčasťou contemporary predstavenia v nejakej company, byť členkou väčšieho vogue housu, stále chodiť na battles a tiež viac tvoriť v oblasti choreografie a movement direction.

Páčia sa mi aj rôzne zahraničné projekty napríklad v Paríži, takže skúšam rôzne, ale vždy rada spolupracujem aj na Slovensku.