Presunúť na hlavný obsah

Jarný detox podľa Kim Kardashian: Týždňová kúra, ktorá zmení telo na nepoznanie

Zahraničné celebrity

Táto žena si získala obrovskú popularitu v extrémne krátkom čase. Kim Kardashian je pre milióny žien inšpiráciou. Ako vyzerá jej jarný detox, na ktorý nedá dopustiť? Známa kráska v tom má jasno.

Očista sľubuje prerušenie závislostí na kofeíne a cukre, detoxikáciu pečeňových a tukových buniek

Kim Kardashian sa stala obrovskou inšpiráciou pre množstvo žien po celom svete. Pravidelne zdieľa svoje beauty vychytávky, stylingy, ale aj cvičebnú rutinu na sociálnych sieťach. Ako však vyzerá jej jarný detox, na ktorý nedá dopustiť? A čo je pri ňom kľúčové? Cieľ jej rutiny je absolútne jasný.

"Pracovala som tak tvrdo, ale začala som jesť veľa sladkostí a chcela som zmeniť svoje stravovacie návyky, aby som jedla zdravšie a vylúčila cukor zo svojho života, ako sa len dá," vysvetlila pre magazín People.

Jej stravovací plán v tomto smere zahŕňa čisto tekutú stravu a skutočne len príležitostné jedlo - ako je lososový šalát, kuracia tortilla, či mäsové guľôčky z diviny. To však až 5. deň. Absolútnym základom je však dostatok tekutej výživy a vnútorná hydratácia. Takáto očista sľubuje prerušenie závislostí na kofeíne a cukre, detoxikáciu pečeňových a tukových buniek a zrýchlenie metabolizmu. Sama Kim je verná takémuto detoxu aj pred akýmikoľvek veľkými udalosťami, nielen na jar. 

Čítajte tiež: Kráľovská svadba nie je zárukou šťastného manželstva: Tieto páry takmer položili svojim rozvodom monarchiu

"Dnes je 4. deň očisty a ja mám 5 kíl dole. Až do dnešného dňa som nevidela žiadny rozdiel v hmotnosti, takže to je motivácia, ktorú som potrebovala."

A ako to funguje? 

Prvé štyri dni jete len tekutú stravu. Mixovanú zeleninu, čisté zeleninové polievky, čisté ovocné šťavy. Do toho telo hydratujete len vodou, večer si môžete dať bylinkový čaj. Až na 5. deň nahradíte jednu šťavu počas dňa ľahkým jedlom ako je šalát s lososom. Takto pokračujete ešte 6. a 7. deň. Po týždni sa môžete postupne vrátiť k ľahkým jedlám, ktoré ste si dopriali bežne. 

Ono to dáva zmysel, že ak po určitú dobu nejete, pravdepodobne schudnete. Avšak existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že rýchle chudnutie môže byť neskôr dôvodom rýchleho jojo efektu. 

Neprehliadnite: Veci, ktoré ste zrejme o princeznej Diane netušili: Strach z manžela, či plánovaný útek