Presunúť na hlavný obsah

Kúsky, ktorým by nízke ženy mali dať STOP-ku: Tomuto sa v šatníku vyvarujte

Móda

Sú skrátka kúsky, ktorým by sa nižšie ženy mali vyhnúť. V tomto prípade je lepšie zabudnúť na fashion trendy a pozerať sa skôr na to, čo aj reálne lichotí našej postave.

Topánky na platforme

Mnoho nízkych žien verí, že nosenie topánok na platforme je najlepší spôsob, ako si pridať pár centimetrov navyše.

Čítajte viac: VIDEO: Móda z Mercedes-Benz Fashion LIVE! 2023: Štýlová Sasha Gachulincová, originálna Babsy Jagušák a ďalšie

Ak ste drobná, mali by ste sa v skutočnosti vyhnúť robustným platformám, pretože spôsobujú, že vaše nohy vyzerajú kratšie, než sú. Tiež dodávajú chodidlám príliš veľkú objemnosť. Ideálnou voľbou pre vás sú preto "ihličky".

Príliš dlhé maxi šaty alebo sukne

Je skrátka fakt, že nižšie ženy by sa mali úplne vyhnúť dlhým sukniam, či maxi šatám. Môžete zvoliť dĺžku pod kolená, ale nič viac. Kľúčová je v tomto prípade tiež farba vašej sukne, pričom by mala mať podobný tón ako topánky, čo vám efektívne predĺži nohy a budete vyzerať vyššia. 

Veľké kabelky

Zatiaľ čo veľké tašky sú veľmi užitočné na praktické účely, nie sú tou najlepšou fashion voľbou pre nízke ženy. Hrozí totiž, že úplne prevýšia osobu, ktorá ich nosí. 

Neprehliadnite: Svetre, ktoré vás zoštíhlia: Takto budete vyzerať nielen subtílnejšie, ale zároveň vás aj rozžiaria

Drobné ženy by mali nosiť tašky úmerné ich veľkosti, t. j. malé až stredne veľké rozmery. Inak môžete pôsobiť nielen objemnejšie, ale až komicky.