Presunúť na hlavný obsah

Takto sa zmení vzťah po nevere: Čo prezradili ženy, ktoré si tým prešli a s daným mužom zostali?

Partnerské vzťahy

Nevera zmení vzťah od základov. Zasiahne do dôvery, ale aj intímneho života. V čom človeka najzásadnejšie ovplyvní prezradili ženy, ktoré si tým prešli.

Vzťah po nevere je vždy iný. A či sa nám to páči alebo nie, zmení sa celkom zásadne na oboch stranách. Či ste v pozícii toho, kto podvádza alebo toho, kto bol podvedený. My sme sa rozhodli vyspovedať tri ženy, ktoré si týmto prešli, odhalili partnerovu neveru, no napriek všetkému sa s ním rozhodli zostať. Ako ich to však poznačilo? 

Aj keď som si to dokázala racionálne v sebe odôvodniť, stále je medzi nami priepasť

Ja som manželovu neveru odhalila asi po štyroch rokoch. Mal pomer so svojou asistentkou. Človek si povie, že taká klasika, s ktorou veľa nenarobíte a ono to tak naozaj asi aj je. Spávali spolu príležitostne a celé to bolo len o sexe. Vedela som, prečo to urobil, no aj keď som si to dokázala racionálne v sebe odôvodniť, stále je medzi nami priepasť. A to od momentu, kedy som na to prišla, prešli dva roky.

Neprehliadnite: Na záchranu manželstva som sa nechala prehovoriť na tento sex: Jeden moment a rýchly koniec všetkého

Náš vzťah je iný. Už mu nie som emocionálne úplne oddaná, ale mám v sebe akúsi kontrolku, že to čo medzi sebou máme ani náhodou nemusí byť navždy. 

Rana, ktorá prišla nečakane a bolí dvojnásobne

Mňa môj muž podvádzal s mojou najlepšou kamoškou. Rana, ktorá prišla nečakane a bolí dvojnásobne. Jemu som dokázala opustiť, no jej nie. Beriem to ako vrchol zrady. A hoci sú to už nejaké štyri roky, čo som to odhalila, stále to medzi nami v posteli škrípe. Odvtedy je skrátka sex iný.

Nie je pre mňa už tým neodolateľným mužom, po ktorom túžim, v mnohom je to už len zvyk. Zostali sme spolu kvôli deťom a tomu, že sme máme pekný priateľský vzťah. No tá vášeň a iskra, čo tam bola kedysi sa týmto úplne pochovala. A ja si to čoraz intenzívnejšie uvedomujem. 

Nič po nevere už nie je ako predtým

V prípade môjho muža to bola jednorázovka. Skrátka len sex a nič iné. V tomto som to zrejme mala jednoduchšie ako ženy, ktoré si tým prešli s rovnakým mužom viackrát. Ale predsa len sa to na nás ako dvojici odzrkadlilo.

Mohlo by vás zaujímať: Mali sme sex pomaly denne, napriek tomu som chcela viac: Nakoniec som však zistila o sebe krutú pravdu

A ja som pochopila tú vetu, čo veľa ľudí hovorí: Nič po nevere už nie je ako predtým. Stratila som voči nemu dôveru, hoci ho ľúbim. Stále mám v hlave niečo, čo mi našepkáva, že už mu nemôžem veriť. On to vie a je to zdroj mnohých našich konflikov a sporov.

Dokázali by ste fungovať vo vzťahu aj keby ste odhalili, že je Vám partner neverný?

spolu hlasovalo 699 ľudí

Áno
207
Nie
492