Presunúť na hlavný obsah

Pre toto muži najčastejšie klamú: Prezradili, kedy nenájdu odvahu povedať nám pravdu

Partnerské vzťahy

Sú situácie, v ktorých sa muži jednoducho necítia komfortne. Potom sa utiekajú ku klamstvám, lebo nám nedokážu povedať pravdu. V akých momentoch sa to deje najčastejšie?

1. Chce sa vyhnúť konfliktom

Ak muž urobí niečo, o čom vie, že vás nahnevá, môže vám klamať, pretože nechce s vami bojovať. Klamstvo mnohokrát považuje za jediný spôsob, ako sa ochrániť a vyhnúť sa konfrontácii, najmä ak vie, že urobil chybu. Keď ste spolu už nejaký čas, pravdepodobne vie predvídať vašu reakciu a nechce, aby ste sa naňho hnevali, či si uvedomuje, že by sa mohol dostať do problémov. 

Mohlo by vás zaujímať: Mali sme sex pomaly denne, napriek tomu som chcela viac: Nakoniec som však zistila o sebe krutú pravdu

2. Za svoje činy sa hanbí

Niekedy muži klamú, pretože sa cítia neistí alebo sa hanbia. Keď urobia určitú vec, s ktorou sami nie sú stotožnení, prípadne im niečo nevyjde podľa ich predstáv, opäť sa utiekajú ku klamstvu. Zjednodušene povedané, ide o veci, kedy ich sebavedomie trpí a oni sa cítia menejcenní. 

3. Chce vás chrániť

Muž vám môže klamať, pretože si myslí, že pravda vám ublíži a chce chrániť vaše emocionálne blaho. Napríklad, ak vám partner povie, že sa mu páči váš outfit (aj keď sa mu nepáči), pravdepodobne sa len snaží ochrániť vaše city. Tento typ klamstva je altruistický, nakoľko zahŕňa starostlivosť o niekoho iného. No a podľa nás je to aj jediný typ, ktorý môžeme tolerovať. 

4. Chce si zachovať tvár a povesť

Niektorí muži klamú, pretože sa chcú vyhnúť odsúdeniu za svoje súčasné alebo predchádzajúce činy. Ak váš partner napríklad podviedol svoju bývalú priateľku, mohol by vám klamať o svojom správaní, aby ste ho nevideli v inom svetle. Klamstvo mu umožňuje zachovať si reputáciu, takže sa javí ako starostlivý a emocionálne zrelý. 

Neprehliadnite: Na záchranu manželstva som sa nechala prehovoriť na tento sex: Jeden moment a rýchly koniec všetkého