Presunúť na hlavný obsah

Sex sa vekom mení, kedy dosahujeme vrchol rozkoše a najviac si ho užívame? Odborníci v tom majú jasno

Partnerské vzťahy

Sexuálny život sa vekom, rovnako ako náš emocionálny svet vyvíja. Kedy v ňom prežívame najintenzívnejšiu vášeň? Odborníci presne vedia, v akom veku to prichádza aj čo je za tým.

Kvalita sexu sa vekom prirodzene mení a vyvíja

Hovorí sa, že sex je ako dobré víno. Skrátka sa vekom vyvíja k lepšiemu, harmonickejšiemu, vyváženejšiemu a vášnivejšiemu. Na a podľa nedávno zverejnenej štúdie sa najlepší sex vo vašom živote uskutoční až po 40-tke.

Výskumníci sa pýtali ľudí vo veku 50 a 60 rokov na ich sexuálny život a na to, kedy si myslia, že dosiahli svoj sexuálny vrchol. Väčšina účastníkov uviedla, že najlepší sex mali vo veku okolo 40 rokov, a čo je zaujímavé, vyšiel z toho aj konkrétny vek, na ktorom sa väčšina zhodla a to bolo 46. 

Neprehliadnite: V sexe ma dlhý čas nevedel uspokojiť: Odmietal mi robiť to, čo si väčšina mužov vychutnáva najviac

V skutočnosti to dáva veľký zmysel, ak vezmeme do úvahy, že väčšina dvadsiatnikov ani nevie, čo sa im v posteli skutočne páči, zatiaľ čo starší, múdrejší ľudia zvyčajne používajú lepšiu stratégiu spojenia. Úžasný sex nie je vždy o dosiahnutí cieľovej čiary – ide o dobrý pocit a zábavu. Čím skôr sa to naučíte, tým lepšie.

Čítajte tiež: Ženy narodené v týchto znameniach, budú mať rok 2024 naozaj výnimočným a nezabudnuteľným: Tieto veci to ovplyvnia

Môže nastať obdobie, kedy môže byť dosiahnutie orgazmu ťažšie, ale vždy môžete mať spolu príjemné a vzrušujúce chvíle. Čo sa však týka frekvencie, najintenzívnejšia je okolo dvadsiatky, priemer dosahujeme po 40 - tke a vo veku 50 rokov to značne klesá na 1,22-krát týždenne. 

V akom veku je podľa Vás sex najlepší?

spolu hlasovalo 357 ľudí