Presunúť na hlavný obsah

Beauty secrets: Krásna Sonja Kopčanová učí ženy sebaláske, ako vyzerá jej skrášľovacia rutina?

Zábava

Nádherná Slovenka, vicemiss Sonja Kopčanová, nielenže vyzerá skvele, ale je to aj osôbka so srdcom na správnom mieste. Snaží sa učiť ženy sebaláske a pripomína im, aby v dnešnej dobe nezabúdali na seba, vlastné emócie a intuíciu. Ako vyzerá jej beauty rutina?

Prezraď nám niečo o sebe, čo zrejme nevieme...

Som žena, ktorá miluje žiť život a to absolútne naplno… a taktiež by som o sebe povedala, že som každý deň iná žena, ako spieva Evička Máziková. Na jednej strane workoholička, na druhej milujem relax. Jeden deň sa "oháknem" a "korzujem" po meste, iný pracujem z domu v teplákoch a make-up, či vykročenie do spoločnosti nehrozí. Občas som rada na očiach, inokedy vôbec. Niekedy som rada obklopená ľuďmi, inokedy pri tom pociťujem veľký diskomfort.

Prečítajte si: Denný a nočný krém, s ktorými omladnete: Testovali sme tieto beauty produkty na pleti 20, 30 a 40-ročnej ženy

Niekedy som žienka domáca, potom zase nenavarím celý týždeň. Je to veľkým paradoxom, pretože milujem organizovanosť a systematickosť, no keby som jej nedodávala aj takúto rozmanitosť viem, že by som skôr, či neskôr určite vyhorela. Tak som sa naučila žiť s tým, že toto všetko som ja a ľúbiť sa v každej tejto fáze.​

Ako vyzerá tvoja beauty rutina? 

Moja ranná rutina spočíva v dokonale vyčistenej pleti. Ráno rada využívam odličovací gél a krém s SPF 30-50 a nikdy si nezabudnem aplikovať aj očný krém. Tiež si hneď ako vstanem, hydratujem pery, lebo tie ma svojou suchosťou trápia najviac.

Potom v bežný deň aplikujem jemný make - up. Fun fact o mne je, že make - up samotný, akože foundation vôbec nepoužívam. Ani počas Miss Slovensko alebo svetovej súťaže Miss Intercontinental som nepoužívala, jedine na stage a stagové svetlá. Inak môj make - up dokonale funguje bez tohto kroku, iba s kvalitnou podkladovou bázou, korektorom, púdrom a vykonturovaním. Následne pery - tie vždy musia mať farbu, krásne vyčesané, zafixované obočko a špirála. Namiesto tieňov na oči tiež používam produkty, s ktorými si konturujem tvár, teda bronzer a highlighter.

Večernú rutinu začínam dokonalým odstránením od make - upu a to micelárnou vodou. Potom tvár vyčistím čistiacim gélom a následne dočistím tonizačnou vodou, ktorá mi uzavrie póry a pripraví ju na nanesenie séra. Nasleduje očný krém, sérum na rast mihalníc a balzam na pery. Potom aplikujem ešte nočný krém a som pripravená na spánok. 

Párkrát do týždňa samozrejme používam aj peelingy a masky, tým si spravím taký krásny "me time" pre pleť aj hlavu. Taktiež svoju pleť vyživujem zvnútra a to omega 3, vitamínom C, D, kolagénom a doplnkami výživy na podporu rastu vlasov.

Čo sa týka vlasov, tu mám tiež presnú a prísnu rutinu. Moje vlasy ohrozuje nielen teplo fénu, či občas aj žehlicky na vlasy, ale aj chlór v bazéne, keď plávam. Takže sa musím priznať, že kompletne celú svoju vlasovú rutinu, praktizujem aj na plavárni hneď ako doplávam. Okrem klasickeho "2x si zmyjem vlásky a dám si kondicionér", používam aj balzám, sérum na pokožku hlavy a ochranu proti teplu pred fénovaním. Vlásky nechám chvíľu vyschnúť prirodzene a vyfénujem. Potom aplikujem olejček a opäť balzám. Keď mám viac času, teda nie na plavárni, tak používam aj masku, peeling na pokožku alebo olejujem pokožku hlavy aj dĺžky. 

Na čo nedáš v tomto smere dopustiť?

Krásna pleť a zdravé vlasy boli dlho mojím cieľom. Aj cesta k nim bola veľmi dlhá, keďže som si vlásky zničila zosvetľovaním a pleť som mala aknóznu, po čom mi ostali aj malé jazvy. Ale kvalitnou starostlivosťou a časom, ktorý som im dopriala na zotavenie, som sa od toho, čo to bolo 3-4 roky dozadu, dostala naozaj ďaleko. Preto sa snažím tieto svoje rutiny dodržiavať "aj keby fúriky z neba padali", lebo už som sama sebe dokázala, že to funguje, len musím byť konzistentná. 

Takže mojou odpoveďou je konzistentnosť. Bod číslo dva by bol určite hydrátacia, ktorú som v minulosti nepovažovala za podstatnú, lebo mám mastnú pleť, no dnes už viem ako veľmi som sa mýlila.

Ktoré produkty sú tvoje absolútne must-have?

Aktuálne si najviac potrpím na kvalitné séra na pleť a dokonale zostavenú starostlivosť o vlasy.

Inšpirujte sa: Pleťové séra, ktoré spomaľujú starnutie: Vďaka nim vaša pokožka viditeľne omladne

Čo ťa v živote najviac baví a napĺňa?

Každodenný život. Možno to neznie úplne uveriteľne, ale je to tak. Mojím životným cieľom je vytvoriť si svoju každodennú realitu tak, aby som za ňu bola denne vďačná a zamilovala sa do nej. Tak sa snažím žiť denne. Vďaka práci mi rozmanitosť absolútne nechýba. Nepretržite mi dovoľuje byť kreatívna a každý deň niekde inde. Či už v inej roli alebo na inom mieste.

Niekedy som kameraman, inokedy modelka. Niekedy som kreatívec, inokdey robím postprodukciu. Niekedy som celé dni vonku alebo mimo domova, inokedy zas celé dni home officujem. Milujem mať život rôznorodý a každý deň iný, no zároveň mať svoju rutinu a rituály, ktorých sa pevne držím.

Moje rutiny, či už tie beauty, športové alebo sebarozvojové (aj keď to ide ruka v ruke), mi dodávaju stabilitu a kontrolu nad sebou a svojím wellbeing a pravidelné výlety za slnkom zase priestor na relax a spoznávanie sveta. Všetko dokopy, spolu s laskavými a inšpiratívnymi ľuďmi v mojom živote, to tvorí dokonalý elixír pre môj šťastný a naplnený život.