Presunúť na hlavný obsah

Ako ušetriť priestor v kuchyni? Dizajnéri prezradili trik, ako zariadiť jedálenský stôl

Bývanie

Jedáleň nemusí znamenať vždy veľký podlhovastý stôl. Dizajnéri odporúčajú okrúhly stôl, ktorý zblíži ľudí ešte viac a vytvorí väčší priestor v kuchyni.

Ak máte kuchyňu spojenú s jedálňou alebo túžite v jednom malom priestore o dosiahnutie takéhoto vzhľadu, môžete využiť cennú radu interiérových dizajnérov. Tí už rokmi pracujú s verziou okrúhleho stola, ktorý plne nahrádza klasický obdĺžnikový. Okrem toho, že zväčšíte priestor dosiahnete aj to, že sa pozvaní hostia ešte viac zblížia. 

Čítajte tiež: 7 zmien v interiéri bývania, ktoré vám podľa feng shui pritiahnu do života peniaze

Okrúhly stôl

Zamerajte sa na drevo, je to investícia do budúcnosti. Okrúhly jedálenský stôl s drážkovou textúrou sme objavili na Westwing.sk. Výborne sa k nemu hodia drevené stoličky s viedenským výpletom a aby bol priestor čo najvzdušnejší, všimnite si tiež šetrenie miesta v podobe organickej lampy.

Kvetinový žakárový obrus

Aj keď je okrúhly stôl bez obrusu opticky vzdušnejší, obrus dodá slávnostnejší vzhľad. Kvetinový žakárový, ktorý sme vybrali na Zara Home pôsobí ako celok jemným vintage dojmom a navráti vám pocit nostalgie z detstva. 

Jutové prestieranie

Prestieranie v prírodnom štýle v podobe okrúhlych podložiek z pletenej juty je ideálnou voľbou, ak ste fanúšikmi neutrálnych tónov a prírody. Skvelo sa kombinuje s riadmi a vytvára príjemnú domácu atmosféru. My sme stavili na tie z H&M Home, ku ktorým si môžete skombinovať aj podložky pod poháre či krúžky na servítky. 

Neprehliadnite: Farba steny v spálni ovplyvňuje kvalitu vášho spánku: Viete, ktorá je najideálnejšia a čomu sa vyvarovať?