Presunúť na hlavný obsah

Veľká noc v podaní známych Sloveniek: Soňa Skoncová s rodinkou v krojoch, kto ešte zachováva pôvodné tradície?

Slovenské celebrity

Ako vyzerala Veľká noc u známych Sloveniek? Nahliadnite spolu s nami do domácností obľúbených tvárí, ukázali kúsok zo svojich zvykov a tradícií.

Soňa Skoncová

Veľká noc u známej a obľúbenej moderátorky, Soni Skoncovej bola naozaj čarovná. Plná tradícií, zvykov, ku ktorým vedie aj svoje dve rozkošné ratolesti od útleho detstva. Známa kráska absolútne žiarila a jej rodinka tiež. Vidieť medzi nimi krásnu súdržnosť a veľkú lásku. 

"Verím, že aj vaša Veľká noc bola veselá ako tá naša."

Neprehliadnite: Jedno z najrozkošnejších dievčatiek šoubiznisu: Dcéra tejto známej Slovenky je skutočne čarovná, veď posúďte sami

Barbara Jagušák 

Aj u Babsy Jagušák sa tento deň niesol v duchu zvykov a zachovávania pôvodných tradícií. Prekvapila milými zábermi syna a dcérky v krojoch. Babsy je známa tým, že miluje kroje a zvyky, ktoré mali naši predkovia. 

"Prajeme veselú šibačku, kamoši! Hlavne všetko s mierou. Sú to síce pekné zvyky a treba si ich uchovať, ale šetrite nás. A nezabúdajte, pohár vody je vždy lepší ako 100 ročná kolinská po Dedkovi."

 

 

Tamara Šimončíková Heribanová

S krásnou veľkonočnou výzdobou sa pochválila aj Tamara Šimončíková Heribanová. Tá sa už roky hlási k vášni zbierania krojov a ich uchovávania pre budúce generácie. Tamara má výnimočné estetické cítenie a veľmi si cení zručnosť našich predkov. Preto aj výzdoba sa niesla práve v tomto duchu - ručnej práce, nádherných kraslíc a prírodných komponentov. 

"U nás takto."

 

Vladimíra Marcinková 

Bojovníčka za práva detí, žien a rodín, dvojnásobná mama, Vladimíra Marcinková strávila Veľkú noc v kruhu svojej milovanej rodiny. Sviatky si vychutnali v pokoji a snažili sa deťom ukázať takisto pôvodné zvyky so všetkým, čo k nim patrí.

"Mamiii, prišliii kupači! Aj u vás je takto veselo? U nás radosť z kupačov strieda plač, keď sa treba deliť o čokoládové vajcia. To je pre Linu zatiaľ najťažšia misia tejto tradície - deliť sa o sladké, ale zatiaľ sa prekonáva a každý kupač čosi dostal. Uvidíme dokedy."

Dominika Navara Cibulková

Aj jedna z našich najúspešnejších tenistiek, športovkyňa, dvojnásobná mama, Dominika Navara Cibulková, sa počas Veľkej noci držala zvykov a tradícií. Chlapci išli šibať a ona s dcérkou Ninkou, chystali výslužky pre šibačov. Je skutočne krásne sledovať deti, ako toto celé vnímajú. Nad detskú radosť predsa nie je, no nie?

Čítajte tiež: Slávnosť ako na kráľovskom dvore: Dominika Navara Cibulková s manželom pokrstili dcéru Ninku