Presunúť na hlavný obsah

Ako bývajú známe Slovenky, Laura Weiterschutz: Málo trendov vnímam ako nadčasové, uprednostňujem skôr intuíciu

Slovenské celebrity

Krásna a sympatická modelka, milovníčka zeleného minimalizmu, sa skutočne v živote snaží prihliadať na ekológiu, ktorej sa venuje nie len v práci, ale aj mimo nej. Nás zaujímalo ako táto nádherná Slovenka býva. Nahliadnite spolu s nami do jej domova.

Čo pre teba znamená domov?

Domov pre mňa znamená miesto, kde môžem byť naplno sama sebou. Miesto, kde je ticho najpríjemnejšie a kde sa po práci stretnem s rodinou/priateľom, s ktorými mi je najkomfortnejšie. Domov pre mňa znamená aj môj psík. Vďaka jeho prítomnosti nikdy nie som sama. 

Kto má najväčší vplyv na rozhodovanie o samotnom vizuáli domácnosti?

Povedala by som moja mamina, ktorej snom vždy bolo stať sa interiérovou dizajnérkou. Má skvelý cit pre detaily. A keďže sa názorovo vždy na všetkom zhodneme aj vo výbere tohto interiéru sme dosiahli synergiu.

Prečítajte si: Ako bývajú známe Slovenky: Domov je miesto, kde nachádzam pokoj a bezpečie, nahliadnite s nami do bytu Daniely Vojtasovej

Riadiš sa pri zariaďovaní bývania trendami alebo skôr intuíciou a tým, čo je ti blízke?

Málo trendov vnímam ako nadčasové, uprednostňujem skôr intuíciu a zameriavam sa najmä na kvalitu materiálov. Tak, aby ma po čase interiér neomrzel a nemusela som ho často meniť. Snažím sa žiť udržateľne a minimalisticky a takto sa dá efektívne predísť zbytočnému plytvaniu. Interiér ladím do neutrálnych zemitých odtieňov, ktoré spolu krásne ľadia a pôsobia vo finále veľmi útulne.

Ktoré miesto v dome je tvoje najobľúbenejšie? 

Jednoznačne obývačka. Nielen preto, že pre mňa reprezentuje pokoj a oddych, ale hlavne vďaka výhľadu na záhradu a spojeniu s prírodou, ktorý ponúka. Otvorená perspektíva nám je evolučne veľmi blízka, keďže sme boli v minulosti zvyknutí žiť prevažne v otvorenom priestranstve. Tento prvok je poslednú dobu čoraz viac používaný v interiéroch, čomu sa veľmi teším.

Ktorý dizajnový kúsok je tvojou najväčšou srdcovkou?

Možno trošku atypický kúsok, ale povedala by som že schody, ktoré do obývačky vnášajú jemný industriálny nádych. No moja najväčšia srdcovka sú kvety. Tie krásne dotvárajú interiér a jednoznačne ich považujem za “dizajnérske kúsky”. 

Máš ešte vrámci bývania nejaké vysnívané zmeny, niečo do čoho sa plánuješ najbližšie pustiť?

Plánujem prerobiť terasu, pridať viac oddychových zón, kresiel na čítanie a pergolu, keďže letá sú poslednú dobu naozaj horúce. A samozrejme dokúpiť ešte viac kvetov.