Presunúť na hlavný obsah

Najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťajú vydaté ženy: Čo napokon mužov rozhodne odradí a vedie k nevere?

Partnerské vzťahy

Mnohé chyby robíme v manželstve bez toho, aby sme si uvedomovali, že môžu byť dôvodom toho, aby nás chlap po našom boku opustil alebo sa utiekal do náručia inej. Viete o čo ide?

1. Nejasné očakávania

Jednou z najčastejších sťažností medzi manželmi je, že jednoducho nevedia, čo ich ženy chcú alebo očakávajú. To môže viesť k najrôznejším problémom, pokiaľ ide o domáce povinnosti, financie, spoločne strávený čas alebo akýkoľvek iný aspekt manželstva. Muži sa niekedy môžu cítiť zaslepení sťažnosťami alebo problémami, o ktorých jednoducho nevedeli, že sa vyskytli – pretože nevedeli, čo sa od nich očakáva. 

Mohlo by vás zaujímať: Mali sme sex pomaly denne, napriek tomu som chcela viac: Nakoniec som však zistila o sebe krutú pravdu

Aby bolo všetko jasné, vopred načrtnite svoje očakávania. Ak ho chcete v určitom čase doma, dajte mu to vedieť! Nečakajte, že vám bude vedieť čítať myšlienky. A hoci to vyzerá nevinne, pokiaľ sa to u chlapa nabaľuje a kopí, neustojí a jednoducho si nájde takú, ktorá to nerobí. 

2. Zabúdanie na náklonnosť

Pretože sa predpokladá, že muži sú tí "tvrdí", pre ženy môže byť ľahké zabudnúť, že túžia po náklonnosti, chvále a uznaní rovnako ako ktokoľvek iný. Ženy môžu mať zlý zvyk rozdávať milé slová a láskyplné dotyky deťom, ale zanedbávajú to pri svojich manželov. Veci ako očný kontakt, slová povzbudenia a fyzický (nesexuálny) kontakt sú pre neho dôležité aj keď to nehovorí.

Objímte ho alebo mu poďakujte za pomoc v domácnosti. Chvála a náklonnosť mu pomôžu cítiť s vami spojenie a pripomenú mu, že jeho úsilie nezostáva bez uznania.

3. Podceňovanie dôležitosti sexuálneho života

Asi najväčšou chybou žien v manželstve je podceňovanie dôležitosti sexuálneho života. Či už to súvisí so stresom, únavou, zlým imidžom tela alebo nespočetným množstvom iných dôvodov, veľa žien jednoducho nevidí dôležitosť sexuálneho cítenia a správania. Nielenže je sex primárnym spôsobom, ako sa muži cítia spojení so svojimi partnerkami, ale je tiež základnou zložkou toho, čo oddeľuje priateľov od milencov. Dobrý sexuálny život má nespočetné množstvo výhod, od zvýšenej prepojenosti a emocionálnej pohody až po podporu fyzického zdravia. 

Neprehliadnite: Na záchranu manželstva som sa nechala prehovoriť na tento sex: Jeden moment a rýchly koniec všetkého

Pre väčšinu žien zlepšenie ich sexuálneho života začína pocitom som sexi – preto nájdite spôsoby, ako sa cítiť sebavedome a príťažlivo. Okrem toho sa muži často sťažujú, že bremeno začatia sexuálnej aktivity padá na nich. Aj oni sa chcú cítiť žiadaní. Urobiť zo svojho sexuálneho života prioritu vo vašom manželstve, bude prospešné pre všetkých a čím častejšie prevezmete iniciatívu, tým lepšie to medzi vami bude.