Presunúť na hlavný obsah

Kariéra plná adrenalínu: Topmodelka Michaela Hlaváčková si nedávno vyskúšala rolu vedkyne, takto na ňu spomína

Modeling

Topmodelka Michaela Hlaváčková z agentúry Elite Bratislava sa vo svete modelingu pohybuje už desiatky rokov. Ako mama troch synov pritom vie skĺbiť rodinný život s prácou topmodelky, o čom svedčí aj jej rozprávanie z nevšednéo fotenia, aké nedávno zažila.

Vďaka súťaži Schwarzkopf Elite Model Look boli na Slovensku objavené mnohé úspešné topmodelky, jednou z najznámejších je Michaela Hlaváčková. Tvár mnohých svetových kampaní, ktorá precestovala takmer celý svet a pracovala s najprestížnejšími osobnosťami v odvetí, je zároveň úžasnou mamou troch chlapcov.

Čítajte: Agentúra Elite Bratislava vyhlasuje castingy do najprestížnejšej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2024

Napriek náročnosti sa jej darí skĺbiť prácu a rodinný život, nedávno dokonca zažila veľmi nevšedné fotenie pre česko-slovenskú mutáciu magazínu Vogue. Pri fotení totiž predstavovala vedkyňu, astrologičku a bádateľku Dr. Ľudmilu Pajdušákovú a fotilo sa v Astrologickom observatóriu Skalnaté pleso. Ako fotenie vnímala Michaela?

Neprehliadnite: Najdiskutovanejšia show fashion weeku: Na prehliadke Maison Margiela zažiarila aj česká modelka Rézi Simons

„Fotenie pre Vogue CS mi pripomenulo časy dávno minulé, keď sa ešte fotilo na analóg. A popri práci zažil celý team niečo, čo v živote bežne nezažiješ. Na jednej strane sú povinnosti a zodpovednosť, a na strane druhej nevšedný výlet, na ktorý sa veľmi tešíš, s ľuďmi, s ktorými dlhé roky spolupracuješ. Prvý deň po príchode do krásneho hotela v Lomnici, sme nafitovali všetky outfity, ktoré sme na druhý deň chceli nafotiť. Deň sme ukončili gastronomickým zážitkom v našom hoteli.

Na druhý deň skoro ráno po raňajkách sme sa lanovkou vyviezli na Skalnaté pleso. A až do západu slnka sme fotili v interiéri a exteriéri výskumnej stanice. Vžila som sa do role vedkyne, o ktorej mi kreatívna riaditeľka Eva počas fotenia rozprávala, a ja som ju so zatajeným dychom počúvala. Niečo úžasné a fascinujúce. Nikdy pred tým som o pani Pajdušákovej nepočula a pritom to bola celosvetovo známa, a uznávaná výskumníčka, a žena, ktorá mala zmysel pre módu. A tieto módne kúsky nosila hore na Skalnatom plese pod Lomnicakom, kde žila.

Na Skalnatom plese už bol sneh a outfity, ktoré sme fotili boli jarnejšie. No počasie ku mne bolo milosrdné, lebo nefúkalo a svietilo slniečko. No ku koncu som sa už veľmi začala tešiť na teplú sprchu. Po fotení sme sa zviezli lanovkou dole. Rozlúčili sme sa a čakala ma ešte dlhá cesta domov,“ spomína na toto úžasné fotenie Michaela Hlaváčková.

Hľadanie ďalších modelingových tvárí začína už 24.4 apríla v Bratislave a bude pokračovať do všetkých krajov v rámci casting tour Schwarzkopf Elite Model Look 2024.