Presunúť na hlavný obsah

Sofistikovné líčenie podľa Parížaniek: Takto dosiahnete svieži a prirodzený look na počkanie

Krása

Francúzky to vedia nielen v oblasti módy, ale aj s líčením. Vždy vyzerajú krásne, jemne a sofistikovane. V čom je tajomstvo ich dokonalého, prirodzeného looku?

Menej je viac - prístup, ktorý Parížanky milujú

Francúzske ženy majú ku kráse osobitý prístup. Ich look je vždy minimalistický, no dokonalý s rozžiarenou pokožkou. Vo všeobecnosti sa Parížanky nespoliehajú na to, že make-up im poskytne kompletnú premenu, namiesto toho ho uprednostňujú na zvýraznenie prirodzených čŕt. A začína to vhodnou pleťovkou. Ak chcete mať ležérne prirodzený make-up, musíte mať aj dobrú rutinu a samozrejme sa o pokožku vhodne starať. 

Neprehliadnite: VIDEO: Najnovšie trendy v svadobnom líčení pre nevesty: Make-up artistka YSL Beauty vytvorí look krok za krokom

Pravidelné návštevy kozmetičky sú nevyhnutnosťou, rovnako ako veľmi disciplinovaná starostlivosť o pleť doma. Používanie pleťovej masky niekoľkokrát do týždňa je zvykom, s ktorým vyrastajú a takisto si potrpia na dôsledné čistenie pleti pred spaním. Jedným z najžiadanejších francúzskych produktov je Collosol Eau de Lait. Na to nedajú dopustiť.

Veľmi dobre si uvedomujú, že s make-upom je cieľom dosiahnuť svoje najlepšie možné ja a nie premieňať sa na niekoho iného. Samozrejme pripravia pokožku pred nanesením make-upu pomocou správnych prípravkov. Na celú tvár aplikujú jemnú vodnú hmlu, po ktorej nasleduje bohaté sérum a hydratačná voda na uzavretie vlhkosti do pleti. V chladnom počasí, používajú hutnejší hydratačný krém. Predovšetkým výživa hrá veľkú rolu v tom, že vyzerajú naozaj skvele.

Neprehliadnite: Pleťové séra, ktoré spomaľujú starnutie: Vďaka nim vaša pokožka viditeľne omladne

Všetko teda používajú s mierou. Málokedy uvidíte ženu v uliciach Paríža, ktorá by mala na sebe nejaký výrazný make-up. Vždy si teda aj vy vyberte. Buď nadvihnite pery žiarivým rúžom alebo prehĺbte oči dramatickým dymovým pohľadom.

Vyberajte si tiež ceruzky s textúrou gélovej linky. Ľahko sa rozmazávajú a sú ideálne na vytvorenie dymových očí. Typické červené pery sú základom francúzskeho vzhľadu. Dodávajú trochu drámy a výborne sa takýtO look hodí k džínsom a tričku, ako aj ku koktejlovým šatám. Teda ak to zhrnieme, zlaté pravidlo, ktorého sa Parížanky držia je absolútne jasné - menej je viac!