Presunúť na hlavný obsah

Tieto veci by ste mali z domu okamžite vyhodiť: Vytvárajú negatívne emócie a uberajú vám zo života šťastie

Bývanie

Niektoré predmety je lepšie z domu vyhodiť. Vnášajú totiž do priestoru negatívne emócie a dokonca vás môžu pripraviť o šťastie. O ktoré ide?

Tŕnisté rastliny

Verí sa, že tŕnité rastliny, ako napríklad kaktus, vyvolávajú v dome nezhody a konflikty. Podľa Feng Shui by sa takéto rastliny obzvlášť nemali umiestňovať do obývačky, spálne a hlavného vchodu. Kvôli nim vraj trpia romantické vzťahy. Hovorí sa tiež, že tieto pichľavé rastliny môžu spôsobiť finančné problémy. Preto je dobré ich držať vonku.

Inšpirujte sa: 7 zmien v interiéri bývania, ktoré vám podľa feng shui pritiahnu do života peniaze

Rozbitý alebo popraskaný riad

Keď sa na niektorej z vašich šálok alebo tanierov objaví prasklina, nepokračujte v používaní, jednoducho preto, že stále môžu slúžiť svojmu účelu. Rozbitý riad vyvoláva smútok a spôsobuje, že prostredie je pochmúrne. Podľa Feng Shui môže jedenie na popraskaných tanieroch viesť k problémom a zlyhaniam v živote. Varenie v takýchto nádobách zase vraj ovplyvňuje aj vaše zdravie a financie.

Televízor v spálni

Televízia v spálni je zlý nápad. Feng Shui prirovnáva TV k zrkadlu, ktoré uvoľňuje jangovú energiu. Ale jin je to, čo potrebujeme v našich spálňach, aby sme vytvorili uvoľnené prostredie, ktoré nás upokojuje a pomáha nám. Televízor však zapĺňa miestnosť jangom, čo nás znepokojuje. Ak ho nemôžete odstrániť, skúste ho zakryť.

Zastavené hodiny

Toto je bežná vec, o ktorej väčšina z nás počula - zastavené hodiny môžu priniesť veľkú smolu. Pravidlá Feng Shui diktujú opraviť zastavené hodiny. Myšlienka je sústredená okolo presvedčenia, že zastavené hodiny v podstate znamenajú, že ste uviazli v živote a neposúvate sa vpred. To môže mať za následok nedostatočný pokrok v milostnej sfére, kariére alebo financiách.

Neprehliadnite: Najväčšie chyby pri zariaďovaní kuchyne: Dizajnéri prezradili zlaté pravidlo, bez ohľadu na meniace sa trendy v interiéri

Zvädnuté rastliny

Zvädnuté rastliny vedú k zlému chi v dome. Feng shui navrhuje zabezpečiť, aby všetky vaše izbové rastliny boli v dobrom stave. Zelené rastliny majú vyžarovať pozitivitu a vitalitu, zatiaľ čo umierajúce alebo uschnuté rastliny robia pravý opak. Postarajte sa o svoje izbové rastliny, zalievajte ich podľa potreby a nahraďte ich novou rastlinkou, ak uvidíte, že nejaká chradne.