Presunúť na hlavný obsah

V 50-tke vyzerá lepšie ako mnohé 20-tničky: Victoria Beckham má jednoduchý recept na krásu, ktorému je verná roky

Zahraničné celebrity

Táto žena sa počas rokov stala ozajstnou ikonou. A jej hviezda tesne po 50-tke žiari snáď viac ako kedykoľvek predtým.

Cvičím každý deň, šesť alebo sedem dní: Z toho nepoľavujem

Táto žena je dôkazom toho, že starnúť sa dá do krásy. Presne vie, čo je pre jej telo dobré a čo potrebuje. Okrem toho, že sa snaží o vyvážený jedálniček, stará sa o to, aby jej telo bolo správne zásobené živinami. Aj keď sa presne to, čo Victoria zje každý deň líši, je zástancom zdravej stravy. Každé ráno pred raňajkami pripraví svoje črevá na deň jablčným octom. 

"Buď statočný! Najprv dve polievkové lyžice na prázdne brucho!” 

Je tiež fanúšičkou včelieho peľu a pripísala tejto superpotravine zásluhy za to, že jej pleť je bez vrások. Svoj deň začína miskou obilnín naklíčených zŕn. Jej výber obsahuje pšenicu, jačmeň, fazuľu, šošovicu, proso a špaldu, ktoré potom dopĺňa nesladeným organickým mandľovým mliekom. 

"Baví ma jesť zdravo. A ja som v tej šťastnej pozícii, kde je to pre mňa ľahké. Môžem si potom dovoliť dobre sa najesť. Od svojho tela očakávam veľa. No a musíte byť láskaví k svojmu telu, ak od neho veľa očakávate,"  povedala pre The Times. 

Známa kráska tvrdí, že je závislá na avokáde. Prisahá na konzumáciu správneho množstva zdravých tukov. Je tri alebo štyri kúsky denne. Avokádo, ktoré je vo všeobecnosti považované za jednu z najlepších potravín pre žiarivú pokožku, je bohatým zdrojom mononenasýtených tukov. Obsahuje tiež vysoké množstvo vitamínu E, antioxidantu, ktorý pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom súvisiacím so starnutím.

No a tiež si vytvorila vlastnú každodennú fitness rutinu. Každý deň si ráno odbehne 5-7 kilometrov a pokračuje v domácej posilňovni. 

"Vstávam pomerne skoro, okolo 6:00, idem si zabehať, kým deti vstanú, potom im dám raňajky a David alebo ja ich vezmeme do školy. Pokračujem ešte v posilňovni. 30 minút nohy, 30 minút ramená, intervalový tréning a kondícia, potom cviky ako plank na posilnenie jadra. Naozaj ma cvičenie pripraví na deň. Prečistím si myseľ, je to tiež priestor, kde mám veľa nápadov. Je to čas, kedy nie som na telefóne, nie som s deťmi, nie som s Davidom. Doslova môžem byť sama. Cvičím každý deň, šesť alebo sedem dní. Z toho nepoľavujem."