Presunúť na hlavný obsah

Princezná Diana na filmovom festivale v Cannes vzdala poctu Grace Kelly: Pozrite sa, čo si vtedy bez premýšľania obliekla

Zahraničné celebrity

Princezná Diana vzdala svojimi krásnymi šatami na slávnom filmovom festivale v Cannes poctu monackej princeznej, Grace Kelly. Tá si kedysi obliekla podobné šaty a obe vyzerali naozaj skvele a strhli na seba všetku pozornosť na červenom koberci.

Tak ako vždy, Diana strhla na seba všetku pozornosť 

Ako informuje magazín Marie Claire, v roku 1987 sa princezná Diana zúčastnila po boku princa Charlesa 40-tho filmového festivalu v Cannes. Boli tam na desať hodinovej návšteve, počas ktorej sa stretli, pozdravili a zmiešali s davom najlepších hollywoodskych hercov a herečiek na podporu britského filmového priemyslu. Tak ako vždy, Diana strhla na seba na červenom koberci aj mimo neho všetku pozornosť. 

Mohlo by vás zaujímať: Princezná Diana sa zúčastnila len jedného MET GALA v šatách Dior: Neprekvapivo bola titulovaná ako „Belle of the Ball“

Inšpirovaná vzhľadom jednej z ikon francúzskeho filmového festivalu 

„Jej jemné belaso modré tylové šaty módnej značky Cathrine Walker bez ramienok boli doplnené o šifónový šál, ktorý sa jej omotával okolo krku a pri chôdzi sa za ňou vlnil,“ opísal jej vzhľad svojho času britský Vogue. K šatám zladila aj doplnky v podobe plochých baleríniek, akvamarínových a diamantových lustrovaných náušníc a náramku.

Diana si vraj vybrala tento vzhľad na túto príležitosť zámerne, bez veľkého premýšľania a príprav. Bol inšpirovaný tým, čo Vogue nazval „jednou z pôvodných ikon francúzskeho filmového festivalu“, Grace Kelly, herečky ocenenej Oscarom. So svojím budúcim manželom, princom Rainierom z Monaka, sa stretla práve na tomto filmovom festivale v roku 1955 a takmer o rok neskôr sa vzali. 

Čítajte tiež: 19-ročná Diana Spencer požiadala o radu princeznú Grace z Monaka: Keď sa stretli, ani jedna netušila, že ich osud bude rovnaký

Princezná Diana vzdala hold monackej princeznej 

Diana tak vzdala hold princeznej Grace z Monaka tým, že si obliekla podobné šaty, ako mala na sebe sama Grace na tomto filmovom festivale. Tiež išlo o modré šaty Edith Head, ktoré mala Grace na sebe aj vo filme Alfreda Hitchocka, To Catch A Thief z roku 1955. Ako britský Vogue dodal, tento film bol natočený na Francúzskej riviére: „Šaty v gréckom štýle boli vyrobené z dvoch odtieňov púdrovej modrej a k jednému zo špagetových ramienok bol pripevnený zodpovedajúci šifónový šál. Grace si nedala vtedy žiadne šperky, aby pozornosť sústredila len na drámu svojich širokých tylových šiat,“ dodal na záver magazín. 

Neprehliadnite: Každá bola originálna a iná: Tieto ženy sa stali ikonami 20. storočia a dodnes sú pre nás inšpiráciou

Ktorá z týchto dvoch slávnych žien a princezien, sa vám vo svojich modrých šatách páči viac?

spolu hlasovalo 147 ľudí