Presunúť na hlavný obsah

Audrey Hepburn inšpirovala ľudí postojom k životu: Najdôležitejšia vec je užívať si život a byť šťastný

Zahraničné celebrity

Ikonická, krásna, inšpiratívna, ale aj krehká a emocionálne nestabilná. Taká bola Audrey Hepburn, ktorá navždy zmenila filmové dejiny. Jej život formovalo množstvo vecí.

Najdôležitejšia vec je užívať si život a byť šťastný: Je to všetko, na čom záleží

Celý svet jej ležal pri nohách. Audrey Hepburn sa zaradila medzi vzácnych ľudí, ktorí sa stali takými slávnymi ako ich iní všeobecne zbožňovali. Nežné žieňa s neobyčajne elegantným šatníkom a slávnymi filmami, to však v živote nemalo vždy najľahšie. 

"Audrey mala hĺbku. V živote veľa trpela a premenila to na niečo krásne. Pre mňa je to úžasný a upokojujúci príbeh, najmä v súčasnosti. Ukázať, že trauma vás nedefinuje. Môžete to zmeniť na niečo silné a krásne, pričom Audrey je toho dôkazom. Pre mňa je ukážkovým príkladom ženy, ktorá bola zredukovaná na dvojrozmerný portrét. Audrey bola múdra, hovorila piatimi rôznymi jazykmi. Každý pozná jej tvár, ale nikto nevie, kto to je," prezradila o nej filmová režisérka Helena Coan.

Audreyini rodičia sa rozišli, keď mala šesť rokov a jej otec opustil rodinu. Jeho odchod mal na ňu obrovský vplyv, najmä pokiaľ ide o vzťahy s mužmi. Obe jej manželstvá boli veľmi ťažké. Jej prvý manžel Mel Ferrer bol silný, ovládajúci muž. V niektorých ohľadoch bol celkom podobný jej otcovi, najmä veliteľskou povahou. Jej druhé manželstvo s Andreom Dottim bolo obzvlášť náročné. Mnohokrát ju podviedol, počas ich manželstva bol na fotkách so stovkami rôznych žien.

Čítajte tiež: Dcéra Meghan a princa Harryho rastie ako z vody: Prvá princezná narodená v Amerike je roztomilé ryšavé dievčatko

Odchod otca teda výrazne ovplyvnil jej pocit sebahodnoty. Sama povedala, že ju to zanechalo v neistote na celý život. Ku koncu života začala viac akceptovať samu seba, najmä potom, čo mala deti. Vtedy stretla Roberta Woldersa, ktorý ju miloval a bol jej verný. Boli spolu 13 rokov, kým nezomrela a hoci sa nikdy nevzali, Audrey ich určite vnímala ako manželov.

Audrey strávila druhú svetovú vojnu v Holandsku pod nacistickou okupáciou, kde sa minuli zásoby potravín. Táto detská podvýživa zabrzdila jej rast a navždy zmenila jej postavu. To bol napokon dôvod, prečo si nemohla splniť svoj sen stať sa primabalerínou, čo chcela pôvodne robiť. Keď sa pozriete na jej fotografie pred vojnou, vyzerala úplne inak. 

"Jej telo nie je niečo, čo by ste mali mať. Skončila tak, pretože nemala na výber, v dôsledku tragédie. Audrey mala inak zdravý vzťah k jedlu. Milovala čokoládu a špagety a v neskoršom veku si pred spaním dávala whisky," dodáva známa režisérka.

Často sa na ňu pozerajú ako na najkrajšiu ženu, aká kedy žila, no ona mala problém nájsť sebalásku. Bola tiež veľmi neistá svojimi hereckými schopnosťami. Nemyslela si, že je dobrá herečka. Napriek tomu sa jej podarila veľká vec. Zmenila myšlienku, že na to, aby si bola krásna, musíš mať veľké prsia a byť blond.

Dokázala, že môžeš byť chudá s tmavými očami a stále krásna. Hollywood má pred sebou ešte dlhú cestu, pokiaľ ide o rozmanitosť, ale Audrey urobila dôležitý krok, aby pomohla ľuďom pochopiť, že ženy môžu vyzerať inak. Až vekom si uvedomila, čo je v živote najdôležitejšie a začala ten svoj na tom stavať. 

"Najdôležitejšia vec je užívať si život a byť šťastný. Je to všetko, na čom záleží."

Mohlo by vás zaujímať: Meghan Markle prehovorila o Harrym: Je to praktický otec, najmä, keď sa stanete čerstvou matkou