Presunúť na hlavný obsah

Vyrysované svaly, úbytok hmotnosti a lepšia kondícia: Trojkombinácia, ktorá robí nové telo na počkanie

Chudnutie a diéty

Keď ste aj vy v kategórii žien, ktoré sa snažia zhodiť, no nedarí sa im, stavte na jednoduchú trojkombináciu, ktorá skrátka funguje u každého. Na čom je založená?

Skúšali ste diéty, rôzne doplnky stravy, čaje na odvodnenie, no ako sa neviete dočkať výsledkov a vytúžená figúra je v nedohľadne? Skúste niečo, čo naozaj v reálnom živote funguje. Základom je konzistentnosť, pravidelnosť a to, že sa musíte držať určitých pravidiel. Táto trojkombinácia je však cesta k vašim vysnívaným krivkám. 

1. Meal prep a konzistentnosť

Úplnou alfou a omegou je v tomto celom kolotoči strava. Nemusíte si však odopierať všetko, čo máte radi. Dôležité je len mať jedlo pod kontrolou. V praxi to znamená nakúpiť si čerstvé, zdravé a kvalitné potraviny, z ktorých si naplánujete týždenný jedálniček. Pokojne si jedlá pripravte do krabičiek. Je to skvelá forma, nakoľko potom nemáte tendencie siahnuť po čomkoľvek nezdravom. Áno, bude vás to stáť energiu navyše, no tie výsledky stoja za to.

Čítajte tiež: Najzdravšia diéta sveta podľa odborníkov: Nejde len o schudnutie, ľudí by malo zaujímať aj to, koľko rokov sa dožijú

Takisto sa držte toho, aby ste jedli pravidelne. Vyhnete sa kolísaniu cukru a zbytočným návalom hladu. Zároveň pri jedení nikdy nepozerajte do mobilu, či na telku. Urobte si z toho rituál. Oveľa viac si samotné stolovanie vychutnáte, no zároveň aj zjete menej.

2. Hydratujte telo zvnúra

Áno, neustále sa o tom všade hovorí a píše, ale toto je fakt. Keď chcete zhodiť, musíte počas dňa vypiť dostatočné množstvo vody. Len tak dokážete z organizmu odstrániť toxíny a zároveň tiež spaľovať kalórie efektívnejšie.

Pokiaľ si doprajete pohár vody pred jedlom, zasýti vás to a teda zjete o niečo menej. Musíte sa držať toho, že 2 litre denne sú úplné minimum.

3. Pohyb

No a bez pohybu to skrátka nepôjde. Ideálne je osvojiť si nejakú rutinu, ktorá vás bude baviť, lebo je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že pri nej aj vydržíte.

Neprehliadnite: Ideálne raňajky, pokiaľ chcete zhodiť: Tieto tri zložky sú kľúčové, aby naštartovali spaľovanie

Dobrá je kombinácia kardia, cvikov s vlastnou váhou a jógy, či pilatesu. Toto poskytne telu absolútne vyváženie a zároveň sa vám podarí skutočne tvarovať veľmi pekne krivky. Tak čo, skúsite to touto formou?