Presunúť na hlavný obsah

So svokrou som viedla tichú vojnu: Nakoniec to prerástlo v otvorený boj, až musel zasiahnuť môj manžel

Sex a vzťahy

Svokry asi nikdy nebudú v obľube. Saša viedla s tou svojou tichú vojnu, o ktorej nevedel ani jej manžel. Potom sa udial jeden incident, kedy všetky negatívne emócie vyplávali na povrch a musel nakoniec zasiahnuť sám jej manžel.

Jediný syn svojej matky 

Saša milovala svojho manžela, Richarda, a od začiatku vedela, že je to ten pravý. Prvý problém nastal hneď v momente, ako ju predstavil svojej matke Dagmar. Tá vychovala svojho jediného syna sama, bez otca a od prvej chvíle jej bolo jasné, že je voči nej nepriateľská. Chcela svojho syna len pre seba, nechcela, aby si jeho pozornosť ukradla iná žena: „Od začiatku pri všetkých spoločných stretnutiach do mňa rýpala. Cítila som, že sa ma pred Richardom snaží znemožniť. Znevažovala moje živobytie, moje obliekanie, dokonca moju rodinu. Robila to však veľmi sofistikovane, až to pôsobilo, keď som jej odvrkla, že tá neúctivá som ja. Samozrejme, že som sa po čase o tom snažila s Richardom porozprávať, ale vždy mi len povedal, že s ňou musím mám trpezlivosť, pretože si v živote veľa vytrpela a je má silnú bariéru, za ktorú nepustí len tak nikoho. Vraj, keď si na mňa dostatočne zvykne, obľúbi si mi. Mám tomu nechať čas,“ opisuje hneď na úvod Saša. 

Mohlo by vás zaujímať: Svokra ma nikdy neprijala do rodiny: Kvôli poslednej veci, ktorú mi urobila, sme sa konečne od nej odsťahovali

Netušil, čoho všetkého je jeho matka schopná 

Keď prišli s tým, že sa chcú zobrať, vraj im naoko obom pogratulovala a potajme do ucha svojej budúcej neveste pošepkala, že jedna nula pre ňu: „Neverila som vlastným ušiam, ona som mnou normálne viedla tichú vojnu. Nemala som ani to srdce to Richardovi povedať, myslím si, že v tej chvíli by mi ani nechcel uveriť. Myslím, že v skutočnosti ani netušil, čoho všetkého je jeho ctená matka schopná,“ pokračuje Saša ďalej. 

Vraj nechápe, kde sa vo mne berie tá zlosť 

Vzali sa a hoci našťastie nemuseli so svokrou aj bývať, dá sa povedať, že ich bombardovala telefonátmi, vymyslenými dôvodmi, aby Richard prišiel opraviť to a to. Zašlo to až tak ďaleko, že si dokonca vymýšľala nové diagnózy a musel s ňou navštevovať rôznych lekárov, potom liečiteľov: „A vždy to muselo byť práve vtedy, keď sme mali niečo spoločné naplánované. Obaja sme mali náročné práce a spoločný čas bol pre nás dôležitý. Samozrejme som mu to vyčítala, že vidí iba svoju matku a dokonca raz v zlosti som poznamenala, že ktovie, či si to všetko nevymýšľa. Mali ste vtedy vidieť, ako sa na mňa Richard pozrel. Nechápe vraj, kde sa vo mne berie tá zlosť na staršiu ženu, ktorá žije sama a potrebuje pomoc, pretože sa zdravotne necíti dobre,“ objasňuje Saša, ktorá po tomto radšej mlčala, ak nechcela o manžela prísť. 

Čítajte tiež: Svokra dala manželovi na výber medzi nami dvoma a on sa rozhodol: Toto nás opäť spojilo dokopy

Tu už išlo o otvorený boj a nepriateľstvo

Potom sa však stalo, že musela ísť na čas svokra k nim bývať, vraj sa bojí, že doma odpadne a nebude jej mať kto pomôcť.  Ako Saša dodala, dobre vedela, že v tom čase pracuje viac z domu aj to tým odôvodnila, že na ňu nevesta aspoň dozrie: „A začalo sa peklo na zemi. Tá žena bola ako diabol. Neustále po celom dni na mňa Richardovi žalovala, že som pri nej nebola, že som niekoľkokrát opustila dom bez vysvetlenia, dokonca mu neváhala klamať, že držím neustále mobil na uchu a s niekým telefonujem. Raz som mu otvorene konfrontovala a požiadala ju, aby odišla a prestala s týmto divadlom. Povedala som jej, že toto je už otvorený boj, nepriateľstvo a skutočne nechápem, čím som si to zaslúžila. Povedala som, že by sa mala od svojho syna odpútať, pretože je dávno dospelý a má svoj vlastný život. Ešte som dodala, že viem, že v ňom chce vyvolať dojem, že som mu neverná a to je už vrchol, a že končím,“ hovorí Saša, po ktorej slovách potom svokra doslova vybuchla a mala taký predslov, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani tá najskúsenejšia pekelníčka. 

Neprehliadnite: O partnerovej nevere mi povedala svokra: Aj napriek tomu som sa mu rozhodla odpustiť kvôli jednej veci

Priznávam, nechala som ju, aby sa prejavila 

Jedna nadávka striedala druhú a prestala až v momente, keď za sebou uvidela stáť Richarda, ktorý len neveriaco krútil hlavou: „Stavím sa, že takýto vyberavý slovník z úst svojej cnostnej matky nikdy nepočul. Priznávam, počula som, že ide a nechala som svokru, aby sa pred synom prejavila a strhla svoju masku. Po tomto ju Richard odviezol k nej domov, pretože z jej slov jasne pochopil, že jej nič nie je, a že si to všetko vymýšľa. Jej slová na konci, že z nej urobí pred synom cundru, aby sa s ňou rozviedol mu bohato stačili. Dal jej jasne najavo, kde je jej miesto, a že stojí pri mne. Mrzí ma, že musel toto o svojej matke zistiť, ale odľahlo mi, že už s ňou nemusím viesť túto vojnu, tých pár rokov mi bohato stačilo,“ dodáva na záver ich príbehu Saša.