Presunúť na hlavný obsah

Vydala som sa za staršieho muža: Potom som spoznala jeho syna a zamilovala sa do neho

Sex a vzťahy

Ivana mala dosť pochabých mužov svojej generácie, ktorí ani poriadne nevedeli, čo chcú. Keď jej do života vstúpil starší muž, ktorý si ju chcel aj vziať za ženu, povedala si, že ide do toho, hoci o veľkej láske nemohlo byť ani reči. Ale na tú už viac neverila. Chcela len stabilitu, pokoj a porozumenie. Tak to aj bolo, avšak len do chvíle, kým nespoznala jeho syna.

Vzdala som sa lásky kvôli stabilite a pokoju vo vzťahu 

Ivana mala niečo málo cez tridsať, keď si uvedomila, že viac nechce hľadať ihlu v kope sena. Muža svojho veku, ktorý by stelesňoval všetko, čo by od toho správneho očakávala. Každý jej predchádzajúci partner mal niečo, čo nakoniec nemohla v dlhodobom vzťahu a už vôbec nie v manželstve tolerovať. „Karol mi vstúpil do života celkom nečakane. Bol síce viac než o dvadsať rokov odo mňa starší, ale veľmi dobre na svoj vek vyzeral, staral sa o seba. Bol rozhľadený, mal zázemie. Bol to vdovec, ktorý prežil svoj život len s jednu ženou. Bolo z neho badať vyzretosť, stabilita, pokoj, jednoducho všetko, čo som od vzťahu chcela. Nuž samozrejme okrem jednej jedinej veci, a síce vášne, túžby, lásky. Ale tú som bola ochotná oželieť v prospech vyššieho dobra pre seba samu, ak to tak možno  nazvať,“ prezrádza hneď na úvod Ivana, ktorá však, keď si ho brala za manžela, netušila, čo ju ešte čaká. 

Mohlo by vás zaujímať: Anna vstúpila do vopred dohodnutého manželstva: Ako fungujú vzťahy založené na biznise, budete prekvapení

Správa o jeho návrate ma vnútorne znervóznila 

Ivana vedela, že Karol má dospelého syna skoro v jej veku. Videla ho párkrát a musela uznať, že to bol kus chlapa, ale pôsobil arogantne a chladne. Potom sa vrátil späť do zahraničia, kde mal rozbehnutú kariéru a viac menej ho sem tam zazrela len v počítači, keď si s Karolom volali cez Skype. Situácia sa však zmenila, keď Karol Ivane oznámil, že sa Adrián, jeho syn, sa vracia konečne po rokoch domov a chce žiť na Slovensku, vraj chce niečo vybudovať vo svojej rodnej krajine: „Neviem prečo, ale v momente, ako mi to oznámil, som pocítila akési vnútorné chvenie a nervozitu a nevedela som si to vysvetliť,“ pokračuje Ivana. 

Len sa na mňa díval a ja som sa vnútorne varila 

Nuž, onedlho sa ukázalo, prečo sa takto Ivana cítila. Adrián bol naživo ešte krajší než si ho pamätala. Priťahoval ju ako muž a ona bola stále mladá žena, ktorá mala svoje potreby. S Karolom síce zdieľali jednu posteľ a spálňu, ale o sex vo všeobecnosti už neprejavoval taký záujem ako asi za mladi. Ivana si myslela, že si to vykompenzuje sama, že vedela, do čoho ide, keď súhlasila s manželstvom s ním. Myslela si, že takýto život skoro v celibáte zvládne: „Ale pri pohľade na Adriána som vedela, že to bude pokušenie a utrpenie v jednom. A nebola som v tom sama. Cítila som z jeho pohľadov, že ho priťahujem tiež. Ani jeden sme sa neodvážili urobiť žiadny krok smerom k tomu druhému, ale raz, keď bol u nás na večeri a Karol unavený zaspal a nechal nás v obývačke, aby sme sa my omladina ešte porozprávali, jeho slová, bolo ťažké sa zdržať. Niečo sa v ten večer aj popilo a vlna horúčavy sa vo mne hromadila. Ospravedlnila som sa s tým, že idem poupratovať riad po večeri a že som tiež unavená. No on za mnou v jednej chvíli prišiel do kuchyne a bol tak blízko, že som cítila jeho dych. Len sa na mňa díval a ja som sa doslova zvnútra varila,“ opisuje ten večer Ivana. 

Čítajte tiež: Nevedela som, či som v manželstve z lásky alebo len zo zvyku. Jedna jediná otázka mi napokon dala odpoveď...

Cítime sa ako zradcovia, ale nevieme s tým nič robiť 

Ibaže takýchto večerov, „náhodných“ stretnutí a spoločných akcií bolo stále viac a čím viac času Ivana s Adriánom trávila,  a počúvala ho, tým viac sa začala do neho zamilovávať. Už to nemohla poprieť ani sama pred sebou: „Na začiatku som sa v ňom mýlila. Bol len rovnako sklamaný v láske ako ja a držal si odstup. Preto pôsobil arogantne a chladne. Ale pod tou maskou to bol neskutočne inteligentný, láskavý a aj vášnivý muž. Taký, akého som vždy chcela po svojom boku. Bol tu však ten problém... Bol taký zásluhou aj svojho otca, ktorý bol rovnaký, až na tú vášeň aj my obaja sme sa cítili ako zradcovia. Nadviazali sme tajný vzťah, dokonca sme spolu začali pracovať, paradoxne to navrhol sám Karol a ani nevedel koľko príležitostí nám tým dal na spoločné chvíle, v ktorých sme sa bez hanby oddávali jeden druhému. Hovoríme o tom, ale nevieme ako z toho von. Vieme len to, že nedokážeme prestať. Neviem, čo sa stane a netrúfam si ani predstaviť, čo by sa stalo, keby sa o nás Karol dozvedel. No nie som naivná a viem, že to takto nemôže ísť donekonečna,“ uzatvára týmito slovami svoj príbeh Ivana, avšak jej príbeh nie je ani zďaleka uzatvorený. Možno sa raz od nej dozvieme, ako to skončilo. 

Neprehliadnite: Mágia staršieho muža: Nikdy som neverila, že takýto vzťah môže fungovať, až kým som to nezažila na vlastnej koži