Presunúť na hlavný obsah

90. roky sú späť: Ktoré kúsky mať v šatníku toto leto?

Móda

90. roky aj toto leto ohlásili návrat vo veľkom štýle. Čo by ste si určite mali zaobstarať?

Polka dots

V 50. rokoch ich nosila hádam každá žena a koncom 90. - tich sa bodky začali spájať s kontrakultúrou Rockabilly, ktorá vzdávala hold americkému rock and rollu a pinup kultúre práve z 50. rokov.  Odvtedy sa tešia každé leto na rôznych stylingoch veľkej popularite. 

Neprehliadnite: Svetre, ktoré vás zoštíhlia: Takto budete vyzerať nielen subtílnejšie, ale zároveň vás aj rozžiaria

Či už siahnete po šatách, riasených sukniach alebo blúzke záleží len na vás. Kombinujte ich s veľkými okuliarmi, slamenými kabelkami a rozpustenými vlasmi. 

Denimové šortky

Skrátka denim forever platí v tomto prípade naozaj doslova. Na festivaloch v nich zažiarite s boho doplnkami, s podpätkami a hodvábnou blúzkou si zase pridáte sexappeal. Áno, denimové šortky sú must have tohto leta.

Florálne šaty

Florálne motívy ženy v 90. - tkach milovali a teraz sa držia na výslní tiež. Je to nežné, ženské a na leto skrátka ako stvorené. Keď si chcete zachovať autenticitu, s doplnkami buďte miernejšie, pokiaľ naopak túžite vyniknúť a nebojíte sa experimentovať aj v tomto smere, siahnite po extravagantnejších kúskoch.

Čítajte viac: VIDEO: Móda z Mercedes-Benz Fashion LIVE! 2023: Štýlová Sasha Gachulincová, originálna Babsy Jagušák a ďalšie